Jak aplikować do UKE?
Aktualne oferty pracy oraz wyniki naborów znajdziesz w odpowiedniej zakładce w naszym Biuletynie Informacji Publicznej.
No dobrze, ale czym jest UKE?
Urząd Komunikacji Elektronicznej jest regulatorem rynku telekomunikacyjnego i pocztowego oraz gospodarki zasobami częstotliwości. Jest także organem nadzoru rynku w zakresie kontroli wyrobów emitujących lub podatnych na emisję pola elektromagnetycznego, w tym urządzeń radiowych wprowadzonych do obrotu handlowego w RP. Zapewnia dostęp do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych i pocztowych na rynku krajowym oraz w dynamicznym otoczeniu międzynarodowym. Pełni rolę obiektywnego, merytorycznego i wiarygodnego moderatora rozwoju rynku, działając ze zrozumieniem potrzeb społeczeństwa oraz zasad funkcjonowania sektora przedsiębiorstw.
Jakie są obszary działalności UKE?
Urząd Komunikacji Elektronicznej jako regulator rynku telekomunikacyjnego i pocztowego realizuje zadania z zakresu:
- regulacji analizy, kontroli i ochrony praw konsumenta na rynku telekomunikacyjnym,
- regulacji analizy, kontroli i ochrony praw konsumenta na rynku pocztowym,
- gospodarki zasobami częstotliwości,
- gospodarki zasobami numeracji telefonicznej,
- kontroli spełniania wymagań z zakresu kompatybilności elektromagnetycznej.
Gdzie mieści się UKE?
Centrala UKE znajduje się w Warszawie, oprócz tego Urząd ma swoje delegatury we wszystkich województwach. Nabory na stanowiska pracy prowadzimy nie tylko do centrali, ale także do delegatur.
Co możemy Ci zaoferować?
Czym możesz zajmować się w UKE?
Odpowiedź na to pytanie zależy od departamentu, do którego będziesz aplikować. Aby dowiedzieć się, do której naszej jednostki pasujesz najbardziej pod kątem wiedzy i umiejętności, wypełnij ankietę:
W Departamencie Techniki poznasz działanie systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD), będziesz zajmował się regulacją i zasadami dotyczącymi gospodarki zasobami numeracji w Polsce i na świecie.
W Departamencie Kontroli poznasz pracę w laboratorium badawczym akredytowanym zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025, będziesz wykonywał badania kompatybilności elektromagnetycznej urządzeń radiowych i urządzeń podlegających rozporządzeniom ekoprojektu i etykietowania.
W Departamencie Częstotliwości będziesz tworzył regulacje oraz zasady przydzielania i zarządzania zasobami częstotliwości, będziesz analizował możliwości współistnienia różnych systemów radiowych oraz wdrażania nowych technologii, m.in. 5G.
W Departamencie Strategii i Analiz rozwiniesz kompetencje w obszarze narzędzi analitycznych, w tym narzędzia GIS, będziesz analizował dane dotyczące infrastruktury szerokopasmowej, rynku telekomunikacyjnego, a także będziesz monitorował proces innowacji i prognozował trendy w branży telekomunikacyjnej.
W Departamencie Polityki Konsumenckiej będziesz zajmiesz się projektowaniem i tworzeniem kampanii edukacyjnych UKE, staniesz się ekspertem w dziedzinie praw i obowiązków konsumentów oraz wesprzesz Centrum Informacji Konsumenckiej.
W Departamencie Regulacji zajmiesz się prowadzenia postępowań administracyjnych zgodnie z Ustawą o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz Prawem telekomunikacyjnym, będziesz analizował materiały dowodowe na potrzeby wyjaśnienia stanu faktycznego i prawnego spraw oraz przygotowania projektu rozstrzygnięcia,
W Departamencie Prawnym poszerzysz wiedzę na temat obowiązujących przepisów prawa, zajmiesz się bieżącymi sprawami z zakresu obsługi prawnej, postępowań sądowych i legislacji.
W Burze Dyrektora Generalnego zajmiesz się opracowywaniem projektów wewnętrznych aktów normatywnych, rozpatrywaniem petycji, skarg i wniosków.
Dołącz do nas!
A więcej na temat pracy w służbie cywilnej przeczytasz na stronach Serwisu Służby Cywilnej