Delegatura UKE w Szczecinie

Al. Wyzwolenia 70, 71-506 Szczecin
T: +48 91 422 62 02,
F: +48 91 422 68 65,
​e-mail: szczecin@uke.gov.pl

Udogodnienie

Opis

Lokalizacja i dojazd

Delegatura w Szczecinie zajmuje pomieszczenia na V piętrze w budynku położonym przy ul. Wyzwolenia 70 w Szczecinie, pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Staszica, w pobliżu Ronda Giedroycia. Obiekt wbudowany jest w skarpę; od ul. Wyzwolenia (recepcja) od dziedzińca przy ul. Staszica (brama wjazdowa z posterunkiem ochrony). Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym środkiem transportu. Do budynku prowadzą wejścia od ulic: al. Wyzwolenia 70 oraz ul. Staszica (wjazd samochodów służbowych).  Dojście do budynku jest równe, gładkie i ma szerokość min. 1,8 m. Przy wejściu zamontowany jest domofon, przycisk przywołania. Trasa

Oznaczenie

Budynek jest wyraźnie oznakowany tablicą informacyjną od ulicy
al. Wyzwolenia 70.

Parking + Miejsca postojowe               

2 ogólnodostępne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością zlokalizowane od strony al. Wyzwolenia 70.

BOK/Recepcja

Recepcja zlokalizowana na parterze, w pobliży wejścia. Stanowisko recepcji nie posiada obniżonego blatu. Obsługa Klientów odbywa się na V piętrze. Obsługa Klientów z niepełnosprawnością realizowana jest na parterze budynku. Obok recepcji przygotowano miejsce obsługi klienta (stolik o obniżonym blacie i dwa fotele).

Trasa wolna od przeszkód

Aranżacja przestrzeni, szerokość korytarzy i drzwi oraz brak zmian poziomów zapewnia trasę wolną od przeszkód

Winda

Szerokość kabin dźwigów wynosi około 110 cm, windy wyposażono w lustra umieszczone naprzeciwko wejścia do kabiny, na całej powierzchni ściany. Windy zapewniają sygnały świetlne wewnątrz i na zewnątrz dźwigów oraz komunikaty dźwiękowe. Drzwi windy otwierają się i zamykają automatycznie. Panel sterowniczy wyposażony w dodatkowe oznaczenia.

Odległość pomiędzy drzwiami przystankowymi windy, a przeciwległą ścianą lub inną przegrodą nie jest mniejsza niż 150 cm.

Toaleta

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku (klucze w recepcji).

Obsługa niesłyszących

Z infolinią Delegatury (tel.: 91 422 62 02) możliwe jest połączenie za pośrednictwem tłumacza PJM i SJM online.

Tłumacz
PJM/SJM

 

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby:

  • Poza UKE – za pośrednictwem komputera/laptopa/tabletu/telefonu z kamerą i dostępem do Internetu. Aby połączyć się z tłumaczem wystarczy wejść na naszą stronę www i kliknąć ikonkę tłumacza by połączyć się z tłumaczem języka migowego, który następnie zadzwoni do UKE i pomoże w załatwieniu sprawy telefonicznie.
  • Osobiście – w tym przypadku, nasz pracownik połączy się z tłumaczem języka migowego online.

Pies asystujący

Do wszystkich naszych Delegatur oraz Centrali UKE  zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami przewodnikami.