Delegatura UKE w Siemianowicach Śląskich

​ul. Walerego Wróblewskiego 75, 41-106 Siemianowice Śląskie
T: +48 32 220 75 75,
F: +48 32 220 76 05,
e-mail: siemianowiceslaskie@uke.gov.pl

Udogodnienie

Opis

Lokalizacja i dojazd

Delegatura położona jest dokładnie na styku trzech miast: Katowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Delegatura zajmuje dwa parterowe budynki w bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka Telewizji Polskiej i TP Emitel. Uwaga, dojazd do siedziby Delegatury jest utrudniony (teren nierówny, brak drogi dla wózków inwalidzkich, możliwy dojazd od bramy wjazdowej pod siedzibę Delegatury tylko samochodem. Na terenie Delegatury znajduje się parking dla Klientów UKE. Wejście do Delegatury od ul. Wróblewskiego 75. W bezpośrednim sąsiedztwie Delegatury znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Trasa

Oznaczenie

Budynek jest wyraźnie oznakowany tablicą informacyjną od ulicy Wróblewskiego przy bramie wjazdowej na tern Ośrodka Telewizji i Delegatury UKE. Na otwartym terenie do Delegatury prowadzą tablice informacyjne.

Pochylnia

Przed wejściem do budynku administracyjnego zlokalizowana jest pochylnia. Minimalna szerokość pochylni to 1,2 m, max. długość pojedynczego biegu nie przekracza 9 m, pochylnia posiada krawężniki o wys. min. 7cm

BOK/Recepcja

W budynku administracyjnym  znajduje się posterunek stały ochrony, który również pełni rolę BOK. Przyjmuje  on oraz ewidencjuje gości, kieruje ich do właściwych osób Delegatury.

Trasa wolna od przeszkód

Aranżacja przestrzeni, szerokość korytarzy i drzwi oraz brak zmian poziomów zapewnia trasę wolną od przeszkód

Obsługa osób słabosłyszących

W Sekretariacie/Punkcie Obsługi Klienta znajduje się przenośna pętla indukcyjna.

We wszystkich miejscach, w których wykorzystywane są przenośne pętle indukcyjne, znajduje się informacja dotycząca konieczności zgłoszenia chęci ich wykorzystania przez Klienta.

Obsługa osób niesłyszących

 

Zarówno w Centrali, jak również we wszystkich Delegaturach UKE dostępna jest usługa tłumacza języka migowego oraz systemu językowo-migowego online.

Z infolinią Delegatury (tel.: 32 220 75 75) możliwe jest połączenie za pośrednictwem tłumacza PJM i SJM online

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby:

  • Poza UKE – za pośrednictwem komputera/laptopa/tabletu/telefonu z kamerą i dostępem do Internetu. Aby połączyć się z tłumaczem wystarczy wejść na naszą stronę www i kliknąć ikonkę tłumacza by połączyć się z tłumaczem języka migowego, który następnie zadzwoni do UKE i pomoże w załatwieniu sprawy telefonicznie.
  • Osobiście – w tym przypadku, nasz pracownik połączy się z tłumaczem języka migowego online.
Obsługa osób niewidomych i słabowidzących

Na drzwiach głównych pomieszczeń użytkowych zostały zamieszczone naklejki z oznaczeniami w alfabecie Braille’a.

Oznaczenia w systemie Braille’a są umieszczone na wysokości ok. 120 cm od podłogi, tuż nad klamką.

Pies asystujący

Do wszystkich naszych Delegatur oraz Centrali UKE  zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami przewodnikami.