Delegatura UKE w Krakowie

ul. Świętokrzyska 12, 30-015 Kraków
T: 12 634 00 84,
F: 12 632 66 97,
e-mail: krakow@uke.gov.pl

Udogodnienie

Opis

Lokalizacja i dojazd

Budynek położony jest w dzielnicy Krowodrza pomiędzy ulicami Wrocławską, Świętokrzyską i Mazowiecką. Budynek oddalony jest o około 15 min jazdy samochodem od dworca kolejowego Kraków Główny i dworca autobusowego MDA. Z dworca kolejowego i autobusowego komunikację do delegatury zapewnia również autobus miejski numer 130 (przystanek Dworzec Główny Zachód – przystanek Wrocławska). Delegatura w Krakowie mieści się na ósmym piętrze ośmiopiętrowego budynku, współużytkowanego z innymi instytucjami. Budynek wyposażony w sygnalizację przywoławczą przy wejściu do budynku. Trasa

Oznaczenie

Budynek jest wyraźnie oznakowany tablicą informacyjną od strony ulicy Świętokrzyskiej, przy głównym wejściu do budynku.

Parking + Miejsca postojowe               

W pobliżu budynku znajduje się ogólnodostępny parking wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej i ulicy Mazowieckiej. Na parkingu przy ulicy Mazowieckiej znajdują się wyznaczone dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnością.

Pochylnia

Przed wejściem do budynku od strony ulicy Wrocławskiej zlokalizowana jest pochylnia. Minimalna szerokość pochylni to 1,2 m, max. długość pojedynczego biegu nie przekracza 9 m, pochylnia posiada krawężniki o wys. min. 7cm, pochylnia wyposażona w obustronne poręcze.

BOK/Recepcja

Recepcja ogólna budynku zlokalizowana na parterze budynku (lada recepcji nie jest obniżona). Sekretariat Delegatury  i Punkt Obsługi Klienta znajdują się na ósmym piętrze.

Trasa wolna od przeszkód

Aranżacja przestrzeni, szerokość korytarzy i drzwi oraz brak zmian poziomów zapewnia trasę wolną od przeszkód.

Winda

Szerokość kabin dźwigów wynosi około 110 cm, windy wyposażono w lustra umieszczone naprzeciwko wejścia do kabiny, na całej powierzchni ściany. Windy zapewniają sygnały świetlne wewnątrz i na zewnątrz dźwigów, brak komunikatów dźwiękowych. Drzwi windy otwierają się i zamykają automatycznie.

Odległość pomiędzy drzwiami przystankowymi windy, a przeciwległą ścianą lub inną przegrodą nie jest mniejsza niż 150 cm.

Obsługa osób słabosłyszących

W Sekretariacie/Punkcie Obsługi Klienta znajduje się przenośna pętla indukcyjna.

We wszystkich miejscach, w których wykorzystywane są przenośne pętle indukcyjne, znajduje się informacja dotycząca konieczności zgłoszenia chęci ich wykorzystania przez Klienta.

Obsługa niesłyszących

 

Zarówno w Centrali, jak również we wszystkich Delegaturach UKE dostępna jest usługa tłumacza języka migowego oraz systemu językowo-migowego online.

Z infolinią Delegatury (tel.: 12 634 00 84) możliwe jest połączenie za pośrednictwem tłumacza PJM i SJM online.

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby:

  • Poza UKE – za pośrednictwem komputera/laptopa/tabletu/telefonu z kamerą i dostępem do Internetu. Aby połączyć się z tłumaczem wystarczy wejść na naszą stronę www i kliknąć ikonkę tłumacza by połączyć się z tłumaczem języka migowego, który następnie zadzwoni do UKE i pomoże w załatwieniu sprawy telefonicznie.
  • Osobiście – w tym przypadku, nasz pracownik połączy się z tłumaczem języka migowego online.
Obsługa osób niewidomych i słabowidzących

Na drzwiach głównych pomieszczeń użytkowych zostały zamieszczone naklejki z oznaczeniami w alfabecie Braille’a.

Oznaczenia w systemie Braille’a są umieszczone na wysokości ok. 120 cm od podłogi, tuż nad klamką.

Pies asystujący

Do wszystkich naszych Delegatur oraz Centrali UKE  zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami przewodnikami. 

Pokój/miejsce/kącik dla dziecka

Na ósmym piętrze znajduje się kącik zabaw dla dzieci. Kącik zlokalizowany jest w Punkcie Obsługi Klienta.