Delegatura UKE w Lublinie

ul. Zana 38 C,  20-601 Lublin
​T: 81 743 40 43,
F: 81 743 40 47,
e-mail: lublin@uke.gov.pl

Udogodnienie

Opis

Lokalizacja i dojazd

Budynek położony jest w pobliżu skrzyżowania ulic Tomasza Zana i Filaretów w budynku Oddziału ZUS w Lublinie. Jest on oddalony o ok. 4 km od stacji PKP (10 min. jazdy samochodem) oraz ok. 5 km od stacji PKS (15 min. jazdy samochodem). W odległości od 100 m do 300 m znajdują się przystanki komunikacji miejskiej ZUS 01, ZUS 02, ZUS 04, ZUS 06, Zana ZUS 01.

Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym środkiem transportu.

UKE Delegatura w Lublinie znajduje się na 10 piętrze budynku z dojściem/dojazdem oddalonym o ok. 50 m od ulicy Zana. Dojście do budynku jest gładkie, miejscami lekko pochylone.

Wejście do budynku na poziomie „-1” z podwójnymi drzwiami otwieranymi ręcznie o szerokości ponad 0,90 m. Dojście do wind przez drzwi o szerokości ponad 0,90 m.

Na 10 piętrze po wyjściu z wind, dojście do Pokoi biurowych Delegatury poprzez podwójne drzwi otwierane ręcznie o szerokości ponad 0,9 m.

Na 10 piętrze przy windach zamontowany jest domofon i przycisk przywołania. Trasa   

Oznaczenie

Budynek jest wyraźnie oznakowany tablicą informacyjną umieszczoną obok wejścia do budynku.

Parking + Miejsca postojowe               

W bezpośrednim sąsiedztwie drzwi wejściowych do budynku znajdują się 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością oraz dodatkowo 2 miejsca parkingowe oddalone o ok. 40 m od wejścia do budynku.

BOK/Recepcja

Po wejściu do budynku na poziomie „-1” znajduje się przedstawiciel ochrony budynku. Klienci przyjmowani są w pokojach biurowych lub w sekretariacie na 10 piętrze budynku.

Trasa wolna od przeszkód

Aranżacja przestrzeni, szerokość korytarzy oraz brak zmian poziomów zapewnia trasę wolną od przeszkód.

Winda

Szerokość drzwi dźwigów wynosi około 0,9 m, windy wyposażono w lustra umieszczone naprzeciwko wejścia do kabiny, na połowie  powierzchni ściany w części górnej. Windy zapewniają sygnały świetlne wewnątrz i na zewnątrz dźwigów oraz sygnały dźwiękowe. Jedna z wind podaje również komunikaty głosowe. Drzwi wind otwierają się i zamykają automatycznie.

Odległość pomiędzy drzwiami przystankowymi windy, a przeciwległą ścianą lub inną przegrodą nie jest mniejsza niż 150 cm.

Toaleta

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się w siedzibie UKE Delegatury w Lublinie na 10 piętrze.

Obsługa osób słabosłyszących

W Sekretariacie/Punkcie Obsługi Klienta znajduje się przenośna pętla indukcyjna.

We wszystkich miejscach, w których wykorzystywane są przenośne pętle indukcyjne, znajduje się informacja dotycząca konieczności zgłoszenia chęci ich wykorzystania przez Klienta.

Obsługa niesłyszących

 

Zarówno w Centrali, jak również we wszystkich Delegaturach UKE dostępna jest usługa tłumacza języka migowego oraz systemu językowo-migowego online.

Z infolinią Delegatury (tel.: 81 743 40 43) możliwe jest połączenie za pośrednictwem tłumacza PJM i SJM online

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby:

  • Poza UKE – za pośrednictwem komputera/laptopa/tabletu/telefonu z kamerą i dostępem do Internetu. Aby połączyć się z tłumaczem wystarczy wejść na naszą stronę www i kliknąć ikonkę tłumacza by połączyć się z tłumaczem języka migowego, który następnie zadzwoni do UKE i pomoże w załatwieniu sprawy telefonicznie.
  • Osobiście – w tym przypadku, nasz pracownik połączy się z tłumaczem języka migowego online.
Obsługa osób niewidomych i słabowidzących

Na drzwiach głównych pomieszczeń użytkowych zostały zamieszczone naklejki z oznaczeniami w alfabecie Braille’a.

Oznaczenia w systemie Braille’a są umieszczone na wysokości ok. 120 cm od podłogi, tuż nad klamką.

Pies asystujący

Do wszystkich naszych Delegatur oraz Centrali UKE  zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami przewodnikami. 

Pokój/miejsce/kącik dla dziecka

W budynku znajduje się kącik zabaw dla dzieci, które wraz z opiekunami odwiedzają Delegaturę.

Wi-Fi    

Na terenie Delegatury dostępne jest Wi-Fi.