Logo WSIS Prizes

Projekty UKE nominowane w WSIS Prizes 2020

Projekt „Certyfikuj – weryfikuj. Certyfikowany mechanizm monitorowania jakości dostępu do internetu” oraz „Mind the sign”zostały nominowane w konkursie WSIS Prizes 2020 organizowanym przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Zachęcamy do głosowania na nasze inicjatywy.

Pierwszy z projektów dotyczy certyfikowanego przez Prezesa UKE mechanizmu monitorowania jakości dostępu do Internetu, który od grudnia 2018 roku jest dostępny dla każdego konsumenta i pozwala sprawdzić zbieżność parametrów (prędkość transmisji danych, opóźnienia) zawartych w umowie świadczonej usługi z tymi faktycznymi. Wykonany pomiar może być podstawa do wniesienia reklamacji.

Drugi – „Mind the sign” - dotyczy prowadzonej przez UKE polityki dostępności skierowanej do osób o szczególnych potrzebach mającej na celu m.in. zapewnienie im najwyższej jakości usług na każdym etapie kontaktu z UKE.

Aby oddać głos na projekty „Certyfikuj – weryfikuj” oraz „Mind the sign”, należy zarejestrować się na stronie WSIS Prizes 2020 i wybrać swoich faworytów (w każdej z kategorii). Głosowanie trwa do 24 stycznia 2020 r.