Przedstawiciele startupu oferującego rozwiązanie Erly

Polski startup na Forum Młodych Liderów TIK (YILF) i YILF Challenge 2018

W dniach 4-7 września 2018 roku w Busan City w Republice Korei odbędzie się Forum Młodych Liderów TIK (YILF) i YILF Challenge 2018 – międzynarodowe wydarzenie organizowana przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) oraz Busan Metropolitan City.

Forum ma na celu promocję aktywnego uczestnictwa młodzieży w gospodarce cyfrowej, w tym zaangażowania w rozwijanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, zmniejszanie przepaści cyfrowej oraz promocję badań nad nowymi technologiami teleinformatycznymi, w szczególności Internetem rzeczy (IoT).

UKE zarekomendowało udział w tym wydarzeniu przedstawicielom startupów, z którymi współpracuje – ostatnio m.in. w ramach WSIS Forum w Genewie i posiedzenia BEREC w Trójmieście. InnoMesh Sp. z o.o. uzyskało pozytywną ocenę i jego przedstawiciele pojadą na to międzynarodowe wydarzenie, aby zaprezentować swoje pomysły i osiągnięcia.

InnoMesh jest twórcą rozwiązania Erly, który umożliwia wypożyczenie i zwrot – dzięki specjalnej aplikacji – powerbanka z dowolnej lokalizacji, na określony czas i za odpowiednią opłatą. Jest to pierwsza tego typu usługa w Europie, wykorzystująca bezprzewodowe technologie oparte na Internecie rzeczy.

Organizatorem konferencji jest ITU, będąca wyspecjalizowaną agendą ONZ ds. Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych ICT. ITU zrzesza 193 państwa członkowskie, a także organy regulacyjne ds. technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz wiele wiodących instytucji akademickich i około 700 firm technologicznych.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu 

Informacje o startupie