Dzieci w sali lekcyjnej

Inteligentny Samorząd – Change the Game. Ruszamy z nową akcją edukacyjną

UKE i Fundacja ArchitectsPL rozpoczynają 28 lutego akcję, skierowaną do samorządów, której celem jest zaktywizowanie dzieci z lokalnych szkół do podejmowania działań na rzecz ochrony klimatu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Finał akcji przypadnie w Dzień Ziemi – 22 kwietnia.

W UKE podejmujemy inicjatywy rozwijające społeczeństwo informacyjne oraz podnoszące  kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży. Akcja Inteligentny Samorząd – Change the Game skierowana jest do około 50 samorządów w Polsce i na Litwie. Pozwoli ona poznać nowoczesne technologie umożliwiające pozyskiwanie i analizowanie danych dotyczących środowiska.

W ramach akcji przekażemy samorządom opracowane przez Główny Instytut Górnictwa sensory, określające jakość powietrza. Zostaną one zainstalowane w szkołach, których uczniowie będą monitorowali wskazania i na ich podstawie przygotują wizualizacje otrzymanych danych. Będzie to podstawą do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych, a zachętą do codziennego monitorowania wskazań będzie konkurs na najlepszą wizualizację.

Zebrane informacje pozwolą też stworzyć na dedykowanej stronie akcji http://changethegame.pl/ mapę zanieczyszczeń.

Inteligentny Samorząd – Change the Game to kolejne wspólne przedsięwzięcie UKE i ArchitectsPL, po przeprowadzonej w 2017 i 2018 roku akcji Code & Share. W drugiej edycji tego wydarzenia niemal 1800 uczniów ze szkół w Polsce i na Litwie ustanowiło rekord Guinnessa polegający na jednoczesnym uczestniczeniu w tym samym czasie w lekcji poświęconej nowym technologiom.

[AKTUALIZACJA 22.04.2020] - z powodu epidemii #COVID19 musieliśmy zawiesić akcję.  #changethegame wraca 1 października po, wraz z nowym rokiem szkolnym! Jej finał przeprowadzimy po zgromadzeniu przez uczniów wystarczającej ilości danych, o czym będziemy na bieżąco informować w mediach społecznościowych.