Grafika z napisem Code Week 5-20 października 2019

Code Week 2019

5 października rozpoczyna się Europejski Tydzień Kodowania (EU Code Week), promujący budowanie kompetencji cyfrowych. UKE po raz kolejny uczestniczy w tym międzynarodowym wydarzeniu, organizując warsztaty programowania „Koduj z UKE”.

Europejski Tydzień Kodowania trwa w tym roku od 5 do 20 października. To spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. W 2018 roku w wydarzeniach CodeWeek wzięło udział 2,7 miliona uczestników z ponad 70 krajów na całym świecie.

Wydarzenie promuje naukę programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To doskonale wpisuje się w naszą akcję edukacyjną „Koduj z UKE”, w ramach której uczymy kreatywnego myślenia, pokazujemy jak korzystać z dostępnych narzędzi i dążymy do podniesienia kompetencji cyfrowych. Dotychczas w warsztatach Koduj z UKE wzięło udział ponad 8 tys. dzieci.

Prowadzimy warsztaty w inspirujących miejscach, by pokazać, że kodowanie jest wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Współpraca pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w obszarze edukacji. Pokazujemy, że nauka nie jest nudna i warto się rozwijać.

W tym roku spotkacie nas m.in. w: Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach czy w Przestrzeni from Facebook i Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Pełna lista naszych zajęć w ramach tegorocznego Code Week dostępna jest w załączonym pliku.

Mamy jeszcze wolne miejsca na warsztaty w EC1