Komunikaty - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Komunikaty

| 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |
 
2012-12-28
Konsultacje_sw
Konsultacje decyzji dla gminy Opole Lubelskie

Projekt decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wyrażającej zgodę na świadczenie przez gminę Opole Lubelskie dla 200 gospodarstw domowych usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą sieci bezprzewodowej w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie".

2012-12-28
Przedłużenie terminu konsultacji dotyczących parametru MPX w pozwoleniach radiodyfuzyjnych

Do końca stycznia 2013 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedłużył termin składania stanowisk w sprawie implementacji do pozwoleń radiowych wydawanych na używanie urządzeń radiowych w służbie radiodyfuzyjnej, przeznaczonych do rozpowszechniania programów radiofonicznych, nowego warunku wykorzystania częstotliwości w postaci parametru maksymalna moc sygnału MPX = 0 dBr.

2012-12-27
Operator telewizji kablowej Vectra ukarany w związku z naruszeniami praw konsumentów

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w związku z serią skarg konsumenckich i naruszeniem kilkunastu obowiązków informacyjnych w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych nałożył na Vectra S.A. karę pieniężną w wysokości 350 000 złotych.

2012-12-24
Harmonogramy egzaminów na świadectwa radiooperatorskie w 2013 roku

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej 24 grudnia 2012 roku w Dzienniku Urzędowym Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod poz. 69, 70 i 71 opublikował harmonogramy sesji egzaminacyjnych w służbach radiokomunikacji amatorskiej, lotniczej, morskiej i żeglugi śródlądowej w 2013 r.

2012-12-24
Logo UKE
Stacjonarny internet w Polsce – analiza cenowa za 2012 rok

Jak kształtowały się ceny usług stacjonarnego dostępu do sieci internetowej dla klienta indywidualnego i biznesu oraz inne ważne informacje na temat dostępnych ofert przedstawiamy w podsumowującej 2012 rok analizie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

2012-12-21
Logo UKE
Decyzja dla Gminy Wiślica

Decyzja wyrażająca zgodę na świadczenie przez Gminę Wiślica usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą 3 hotspotów, określająca zakres i warunki świadczenia przez Gminę usługi dostępu do Internetu oraz umarzająca postępowanie administracyjne w części dotyczącej wyrażenia zgody na świadczenie przez Gminę usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat, za pomocą 2 kiosków internetowych, które zostały umiejscowione wyłącznie w miejscach publicznych, w zasięgu których mieszkańcy nie będą mieli możliwości skorzystania z dostępu do Internetu w miejscu swojego zamieszkania.

2012-12-21
Wyniki konsultacji decyzji dla Gminy Wiślica

Stanowisko dotyczące projektu decyzji wyrażającej zgodę na świadczenie przez Gminę Wiślica usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat, za pomocą 3 hotspotów, określającej zakres i warunki świadczenia przez Gminę usługi dostępu do Internetu oraz umarzającej postępowanie administracyjne w części dotyczącej wyrażenia zgody na świadczenie przez Gminę usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat, za pomocą 2 kiosków internetowych, które zostały umiejscowione wyłącznie w miejscach publicznych, w zasięgu których mieszkańcy nie będą mieli możliwości skorzystania z dostępu do Internetu w miejscu swojego zamieszkania.

2012-12-21
Wyniki konsultacji decyzji dla NASK i TP

Stanowiska dotyczące projektu decyzji zastępującej umowę ramową w zakresie usługi dzierżawy odcinków zakończeń łączy, odcinków niebędących zakończeniami i łączy end-to-end pomiędzy Naukową i Akademicką Siecią Komputerową a Telekomunikacją Polską.

2012-12-18
Gaj
Debata pocztowa

18 grudnia, dwa tygodnie przed wejściem w życie istotnych zmian na rynku pocztowym, z inicjatywy Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbyła się debata pocztowa. Liberalizacja rynku usług pocztowych oraz rozwiązania regulacyjne zawarte w nowelizacji ustawy Prawo Pocztowe to najistotniejsze zagadnienia omawiane z udziałem ekspertów i przedstawicieli branży pocztowej.

2012-12-17
Logo UKE (polskie)
Niższe stawki MTR w sieciach komórkowych

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej określił obowiązki regulacyjne i nowe stawki rozliczeń hurtowych dla siedmiu operatorów telefonii komórkowej w zakresie usługi zakańczania połączeń głosowych. Od 1 stycznia 2013 roku obniżone stawki MTR zaczną obowiązywać w rozliczeniach międzyoperatorskich.

2012-12-17
Wyniki konsultacji zmiany umowy TK Telekom i TP

Stanowisko konsultacyjne w sprawie projektu decyzji o zmianie umowy o połączeniu sieci, zawartej w dniu 27 października 2003 r. pomiędzy TK Telekom sp. z o.o. a Telekomunikacją Polską S.A.

2012-12-17
Cyfryzacja TV_znak
Wyniki kontroli dekoderów do naziemnej telewizji cyfrowej

Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdził oferowane w sprzedaży dekodery do odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. W wyniku kontroli jedynie sześć dekoderów nie spełniało norm w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej.

2012-12-17
Konsultacje Zielonej Księgi dostaw paczek w e-handlu

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłasza publiczne konsultacje dokumentu Komisji Europejskiej z dnia 29.11.2012 r. COM (2012)698 - „Zielona Księga - zintegrowany rynek usług dostawy paczek jako impuls rozwoju handlu elektronicznego w UE".

2012-12-17
Numer alarmowy 112_logo
Wsparcie służb ratunkowych przez UKE

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w porozumieniu z Komendą Główną Policji, Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz wojewódzkimi jednostkami Ratownictwa Medycznego udostępnił rozwiązanie umożliwiające dyspozytorom służb ratunkowych i odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli uzyskiwanie z Platformy Lokalizacyjno Informacyjnej UKE (PLI-CBD) szybszej i bezpośredniej informacji o lokalizacji telefonów, z których wykonywane są połączenia na numery alarmowe.

2012-12-11
Konsultacje wysokości opłat TP na rynku 5

Projekt decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie ustalenia dla Telekomunikacji Polskiej S.A. wysokości opłat za hurtowe usługi dostępu szerokopasmowego (rynek 5).

2012-12-11
Konsultacje wysokości opłat TP na rynku 4

Projekt decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie ustalenia dla Telekomunikacji Polskiej S.A. wysokości opłat za usługi hurtowego (fizycznego) dostępu do infrastruktury sieciowej (w tym dostępu dzielonego lub w pełni uwolnionego) w stałej lokalizacji.

2012-12-11
Ponowne konsultacje zmiany oferty SOR

Projekt decyzji zatwierdzającej zmiany „Oferty ramowej określającej ramowe warunki dostępu telekomunikacyjnego w zakresie rozpoczynania i zakańczania połączeń, hurtowego dostępu do sieci TP, dostępu do łączy abonenckich w sposób zapewniający dostęp pełny lub współdzielony oraz dostępu do łączy abonenckich poprzez węzły sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych" (tzw. Oferta SOR).

2012-12-11
Raport KPI za 3 kwartał 2012

Analiza raportu Telekomunikacji Polskiej S.A. dotyczącego realizacji Porozumienia pomiędzy TP a Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

2012-12-11
Wspolna_fotka_160_120
Albańscy goście z wizytą w UKE

10-11 grudnia 2012 r. z oficjalną wizytę w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej złożyła delegacja albańska. Głównym punktem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej.

2012-12-11
Komisja rozpoczęła II fazę konsolidacji postanowienia dla rynku 5

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zamierza wyjaśnić wszystkie wątpliwości zgłoszone przez Komisję Europejską do projektu postanowienia dla 11 gmin na rynku usług Bitstream Access oraz wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie dla rozwoju polskiego rynku telekomunikacyjnego.

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . . .  24 > >>


 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie