Zmiany w Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Zmiany w Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Zmiany w Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości


2014-02-13
18 lutego 2014 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości. Konieczność wydania dokumentu wyniknęła z nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego, a bezpośrednio ze zmiany art. 111 ust. 3 ustawy.

 

Nowe rozporządzenie skutkuje zmianą przeznaczenia użytkowania częstotliwości z rządowego na cywilne. Dzięki temu mogą zostać uwolnione nowe zakresy częstotliwości, które można przeznaczone na rozwój usług telekomunikacyjnych, w tym np. internetu. Wprowadzane w życie przepisy w pełni uwzględniają kierunki i cele polityki w zakresie planowania strategicznego, koordynacji i harmonizacji wykorzystania widma radiowego, określone w wieloletnich programach przyjętych przez Parlament Europejski i Radę.

Prace nad Krajową Tablicą Przeznaczeń Częstotliwości toczyły się przez cały rok. Prezes UKE aktywnie uczestniczył w pracach legislacyjncyh, szczególnie w trakcie opracowywania opinii do stanowisk zgłaszanych w trakcie konsultacji społecznych oraz uzgodnień międzyresortowych.

Krajowa Tablica Przeznaczeń Częstotliwości ma kluczowe znaczenie w procesie zarządzania częstotliwościami, ponieważ określa przeznaczenie częstotliwości dla poszczególnych służb radiokomunikacyjnych oraz ich wykorzystanie przez użytkowników cywilnych i rządowych.

Dokument został opublikowany w Dzienniku Ustaw 3 lutego br.
Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2014-02-13 10:55)
Ostatnia zmiana: (Monika Lewińska) / (2014-05-21 14:29)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie