Warsztaty współpracy przedsiębiorców telekomunikacyjnych z przedsiębiorcami elektroenergetycznymi - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Warsztaty współpracy przedsiębiorców telekomunikacyjnych z przedsiębiorcami elektroenergetycznymi
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Warsztaty współpracy przedsiębiorców telekomunikacyjnych z przedsiębiorcami elektroenergetycznymi


2017-07-13
UKE
10 lipca odbyły się w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej pierwsze warsztaty dedykowane współpracy przedsiębiorców telekomunikacyjnych z przedsiębiorcami elektroenergetycznymi. Warsztaty zostały zorganizowane przez UKE i URE. Tematem przewodnim była kwestia dostępu do słupów elektroenergetycznych w celu realizacji szybkiej sieci telekomunikacyjnej.

 

Warsztaty zostały zorganizowane w celu rozwiązania bieżących potrzeb środowiska telekomunikacyjnego. Właśnie teraz beneficjenci II konkursu POPC zawierają umowy na dofinansowanie. Warunki dostępu do infrastruktury energetycznej będą mieć kluczowe znaczenie dla powodzenia lokalnych inwestycji w sieć szerokopasmową. Dlatego Prezes UKE wspiera przedsiębiorców telekomunikacyjnych w rozmowach z rynkiem energetycznym.

Organizacja warsztatów zbiega się z wyzwaniami jakie stoją przed polskim rynkiem telekomunikacyjnym, dotyczącymi budowy szybkich sieci szerokopasmowych. Przykładem takich działań są inwestycje w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jednym z założeń programu jest podłączenie ponad 10 tys. jednostek oświatowych oraz ponad 1,3 mln gospodarstw domowych. Podjęte przez uczestników programu POPC zobowiązania opierają się na wykorzystaniu istniejącej infrastruktury technicznej, w tym słupów elektroenergetycznych.

Udostępnienie informacji: (Wojciech Gunia) / (2017-07-13 12:48)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2017-07-13 16:46)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie