UKE w Miasteczku Europejskim - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > UKE w Miasteczku Europejskim
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

UKE w Miasteczku Europejskim


2016-05-09
Miasteczko Europejskie 2016
Konkursy dla dorosłych i zabawy dla najmłodszych, ale także informacje i porady ekspertów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w zakresie praw i obowiązków konsumentów rynku telekomunikacyjnego i pocztowego, to bogata oferta Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Miasteczku Europejskim, odbywającym się pod hasłem „Rodzina – razem bezpieczni w sieci”.

 

Tradycyjnie jak co roku 7 maja Urząd Komunikacji Elektronicznej aktywnie uczestniczył w zorganizowanych przez Polską Fundację im. Roberta Schumana obchodach XXIV Spotkaniach Europejskich, których punktem kulminacyjnym była Parada Schumana.

Odwiedzających miasteczko czekało wiele atrakcji, takich jak konkursy, animacje, spotkania z ciekawymi ludźmi. Wśród wystawców obecny był również Urząd Komunikacji Elektronicznej, którego stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pracownicy Urzędu odpowiadali na pytania konsumentów oraz udzielali porad tym osobom, które zgłosiły się do stanowiska UKE z konkretnym problemem dotyczącym korzystania z usług telekomunikacyjnych i pocztowych. Konsumenci mogli skorzystać z materiałów, które zawierały informacje na temat ich praw oraz krótkie i proste rady dotyczące rozwiązywania problemów z dostawcami usług telekomunikacyjnych i pocztowych. Dodatkowo konsumenci mogli rozwiązywać konkursowe testy, a za prawidłowe ich wypełnienie przyznawana była nagroda.

Ponadto udział UKE w tegorocznym Miasteczku Europejskim, odbywającym się pod hasłem „Rodzina – razem bezpieczni w sieci”, rozpoczął kampanie edukacyjno-informacyjną „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Celem kampanii jest przybliżenie dzieciom sposobów bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy, a często mają również dostęp do portali zawierających treści nieodpowiednie dla ich wieku. Miasteczko Europejskie było doskonałą okazją do tego, aby poprzez zabawę zapoznawać dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się w świecie wirtualnym.


uruchom galerię
Autor informacji: (Mateusz Ossowski)
Udostępnienie informacji: (Monika Radecka) / (2016-05-09 15:00)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2016-05-09 15:00)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie