Rozpoznaj zagrożenie, nie łam prawa – zachowaj prywatność i chroń swoje dane telekomunikacyjne - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Konsument > Poradniki > Prawa i obowiązki abonentów > Rozpoznaj zagrożenie, nie łam prawa – zachowaj prywatność i chroń swoje dane telekomunikacyjne
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Rozpoznaj zagrożenie, nie łam prawa – zachowaj prywatność i chroń swoje dane telekomunikacyjne

Logo UKE
Prezes UKE prezentuje informacje na temat niezgodnych z prawem sposobów wykorzystania usług telekomunikacyjnych oraz sposobów ochrony bezpieczeństwa, prywatności i danych osobowych podczas korzystania z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych. 

 

Dokument został opracowany na podstawie danych przekazanych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Zawiera dwie części. Pierwsza o charakterze informacyjnym zawiera m.in. spis sposobów wykorzystania usług telekomunikacyjnych, które są niezgodne z prawem, przykłady naruszeń praw autorskich i pokrewnych oraz omówienie konsekwencji prawnych wykorzystywania usług telekomunikacyjnych w sposób niezgodny z prawem. Druga część ma charakter poradnika i stanowi zbiór praktycznych wskazówek, których stosowanie może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników podczas korzystania z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, pomoże zachować ich prywatność i ochronić przed nieuprawnionym dostępem do danych osobowych.

*********************************************************************************************************************
Załączona poniżej informacja Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej stanowi wypełnienie obowiązku prawnego wskazanego w art. 62 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (tj. Dz.U. z 2014 r., poz. 243 ze zm.).Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Magdalena Gaj)
Udostępnienie informacji: (Monika Radecka) / (2016-05-19 09:38)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2016-05-19 12:24)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie