Rezerwacje kanałów separacyjnych w paśmie 1800 MHz - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Rezerwacje kanałów separacyjnych w paśmie 1800 MHz
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Rezerwacje kanałów separacyjnych w paśmie 1800 MHz


2017-08-11
częstotliwości
Prezes UKE wydał trzy decyzje rezerwacyjne częstotliwości w kanałach separacyjnych w paśmie 1800 MHz. Rezerwacji udzielono na rzecz T-Mobile Polska S.A., Orange Polska S.A. i Polkomtel sp. z o.o.

 

Rezerwacji dokonano na rzecz podmiotów dysponujących już rezerwacjami częstotliwości sąsiadującymi z danym kanałem separacyjnym, na okres obowiązywania rezerwacji udzielonych wcześniej.


Stan rozdysponowania częstotliwości w paśmie 1800 MHz przed i po udzieleniu rezerwacji:
Decyzje rezerwacyjne kanałów separacyjnych pozwolą operatorom na połączenie dotychczas używanych zasobów częstotliwości z pasma 1800 MHz z nowo pozyskanym zasobem. W konsekwencji wpłynie to na efektywniejsze wykorzystywanie tych częstotliwości i skutkować będzie zwiększeniem jakości usług świadczonych konsumentom.

Wydanie przedmiotowych decyzji stanowi pierwszy krok w kierunku optymalizacji wykorzystywania częstotliwości w paśmie 1800 MHz, której końcowym efektem może być zmiana przydziałów częstotliwości z tego pasma, tak aby każdy z operatorów dysponował ciągłym blokiem częstotliwości.Autor informacji: (Wioletta Pilipiec) / (2017-08-11)
Udostępnienie informacji: (Monika Radecka) / (2017-08-11 13:04)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2017-08-11 13:03)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie