Projekty 8.4 POIG - UKE

Menu główne

 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Projekty 8.4 POIG

Comp-Serwis buduje sieci FTTH między Krosnem a Rymanowem
30.11.2015 r.

Efektem trzech projektów 8.4 POIG realizowanych przez firmę Comp-Serwis z Krosna jest  powstanie blisko 84 km sieci światłowodowej na Podkarpaciu.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/comp-serwis-buduje-sieci-ftth-miedzy-krosnem-a-rymanowem.html

Światłowodowe projekty i plany operatora z Jasła
17.11.2015 r.

W naszym biznesplanie trzymamy się zasady, że inwestycja w światłowód powinna po pięciu latach przynosić zysk – mówi Aleksander Stojek, prezes i główny udziałowiec notowanej na NewConnect spółki Telgam z Jasła. Na trzy projekty operator pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/swiatlowodowe-projekty-i-plany-operatora-z-jasla.html

Gigarozwój lokalnego operatora z Grajewa
9.11.2015 r.

W 2007 roku Paweł Jastrzębski, dzięki dotacji w wysokości 15 tys. zł z Urzędu Pracy dla osób bezrobotnych, uruchomił w Grajewie w woj. podlaskim firmę internetową Giganet, która zaczęła świadczyć usługi w technologii radiowej. Dziś operator ma już kilka tysięcy klientów, a szybki rozwój,  oprócz włożonej  przez właściciela pracy, umożliwiły mu unijne dotacje pozyskane z 8.4 POIG i 2.1 PO RPW.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/gigarozwoj-lokalnego-operatora-z-grajewa.html

Werbkowice światłowodami stoją
2015-09-15

Jeszcze cztery lata temu, według danych UKE, stopień nasycenia usługami szerokopasmowymi w Werbkowicach w woj. lubelskim wynosił 1,43 proc. Dziś większość mieszkańców leżącej kilkanaście kilometrów od Hrubieszowa miejscowości ma możliwość korzystania z szybkiego internetu w technologii FTTH.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/werbkowice-swiatlowodami-stoja.html

Mieszkańcy Bieszczad chcą światłowodów
2015-08-03

Bieszczady to trudny obszar do prowadzenia inwestycji światłowodowych. Ukształtowanie terenu (lasy i góry) i niewielkie zaludnienie w tym  najbardziej wysuniętym na południowy -wschód zakątku  kraju, mogą skutecznie zniechęcać do budowania sieci. Lokalny operator z Ustrzyk Dolnych, który od kliku lat inwestuje w rozwój sieci FTTH na tym obszarze, twierdzi jednak, że mieszkańcy tego regionu to wdzięczni klienci.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/8-4-poig-mieszkancy-bieszczad-chca-swiatlowodow.html

Światłowód oplata wsie wokół Międzyrzeca Podlaskiego
2015-07-21

Cztery projekty światłowodowe dzięki pozyskanym środkom unijnym realizuje w Międzyrzecu Podlaskim i okolicznych miejscowościach  firma Liquid Systems. Jest pierwszym operatorem  na tym obszarze, który oferuje mieszkańcom Internet w technologii FTTH. Ci zaś szybko przekonują się do zalet światłowodu.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/wsie-wokol-miedzyrzeca-podlaskiego-w-swiatlowodowej-sieci.html


Telgam zakończył projekt 8.4 POIG w gminie Kołaczyce
2015-05-28

Telgam, operator ISP z Jasła poinformował o zakończeniu etapu rzeczowego, tj. prac budowlanych oraz przyłączeniowych w ramach projektu pt. „Budowa infrastruktury szerokopasmowego Internetu w gminie Kołaczyce” realizowanego na podstawie umowy o dofinansowanie 8.4 POIG.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/aktualnosci/telgam-zakonczyl-projekt-8-4-poig-w-gminie-kolaczyce.html

FTTH w Komprachcicach prawie dla każdego

2015-05-15

Tylko cztery budynki w Komprachcicach pod Opolem są poza zasięgiem sieci światłowodowej.  To jednak  ich właściciele nie dali się przekonać operatorowi, który prowadził inwestycję, że warto skorzystać z możliwości, jaką daje ta technologia.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/ftth-w-komprachcicach-prawie-dla-kazdego.html

Światłowodowe i radiowe doświadczenia Inet Centrum


2015-04-09

Czy technologia, w jakiej operator oferuje dostęp do Internetu klientom ma znacznie? Doświadczenia lokalnego ISP z Małopolski, który realizował dwa projekty w ramach 8.4 POIG pokazują, że może to być czynnik istotny przy podpisywaniu umów o świadczenie usług internetowych.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/swiatlowodowe-i-radiowe-doswiadczenia-inet-centrum.html

Grupa Multiplay – specjaliści od światłowodu na wsi

2015-03-17

O tym, że zgoda buduje przekonuje działalność Grupy Muliplay. Grupa, składająca się z kilku mniejszych operatorów, prowadzi wspólne inwestycje za blisko 60 mln zł w województwach śląskim i opolskim. W zasięgu zbudowanej sieci znajdzie się ponad 50 tys.  gospodarstw domowych.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/grupa-multiplay-specjalisci-od-swiatlowodu-na-wsi.html

Światłowody nad Bugiem

2014-12-11

Firma Radio Technology Systems, która wybudowała sieć światłowodową w Woli Uhruskiej i Bytyniu, dwóch miejscowościach nad Bugiem przy granicy z Ukrainą, z niecierpliwością czeka na zakończenie projektu  sieci regionalnej w województwie  lubelskim.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/swiatlowody-nad-bugiem.html


O projektach 8.4 POIG na iNET Meeting

2014-11-07

Ponad 200 kontroli projektów budowy sieci ostatniej mili realizowanych w ramach działania 8.4 POIG przeprowadził w tym roku Urząd Komunikacji Elektronicznej. W przyszłym rokU może być ich jeszcze więcej, bo ponad 400 – poinformował podczas konferencji iNET Meeting Artur Więcek z Departamentu Rozwoju Infrastruktury UKE.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/o-projektach-8-4-poig-na-inet-meeting.html


8.4 POIG pomaga operatorowi z Chełma Śląskiego przestawiać się na światłowody

2014-07-16

Możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach działania 8.4 POIG (budowa sieci ostatniej mili) zachęciła firmę e-SBL.net z Chełma Śląskiego do inwestycji w światłowody. Wcześniej operator oferował usługi w technologii radiowej. – Niewątpliwie był to przełomowy moment dla rozwoju naszej firmy – mówi Robert Kubica, prezes e-SBL.net.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/8-4-poig-pomaga-operatorowi-z-chelma-slaskiego-przestawiac-sie-na-swiatlowody.html


Macrosat buduje sieci ze wsparciem kilku programów unijnych

2014-03-31

Stosunkowo niewielu operatorów telewizji kablowej decydowało się na realizowanie projektów budowy sieci w obszarach białych plam w ramach unijnego działania 8.4 POIG. Do tych, którzy podjęli takie wyzwanie należy firma Macrosat z Barczewa w województwie warmińsko-mazurskim. Co więcej, realizację takich inwestycji łączyła z projektami dofinansowanymi z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozwój innowacyjnych technologii.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/macrosat-buduje-sieci-ze-wsparciem-kilku-programow-unijnych.html


8.4 POIG: Pogórze niestraszne dla Infanetu

2014-01-20

Firma Infanet z Wiśniowej, która świadczy usługi Internetu w środkowej części woj. małopolskiego zakładała, że z sieci radiowej budowanej w ramach działania 8.4 POIG skorzysta 50 gospodarstw domowych. Zainteresowanie usługą było jednak znacznie większe i dziś infrastruktura ta obsługuje ponad 170 klientów.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/8-4-poig-pogorze-nie-straszne-dla-infanetu.html


8.4 POIG: Leon buduje światłowody w śląskich miasteczkach

2014-01-14

Bardzo duży Internet w bardzo przyjemnym abonamencie – tak swe usługi reklamuje firma Leon z Rybnika. Działający od 2001 roku lokalny operator ma dziś już kilkanaście tysięcy klientów rejonie od Rybnika przez Radlin, Rydułtowy, Pszów, Wodzisław Śląski, Żory aż po Jastrzębie-Zdrój. Dla rozwoju firmy istotne znaczenie miały środki pozyskane na trzy projekty realizowane w ramach 8.4 POIG.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/8-4-poig-leon-buduje-swiatlowody-w-slaskich-miasteczkach.html


8.4 POIG: AWB-Net likwiduje białe plamy wokół Sycowa i Oleśnicy

2014-01-09

Agnieszka Barzdo, właścicielka rodzinnej firmy AWB-Net nie ukrywa, że gdyby nie dofinansowanie uzyskane z programu 8.4 POIG, operator nie zdecydowałaby się na budowę sieci dostępowej w gminach: Oleśnica Twardogóra, Syców i Krośnica. Władza Wdrażająca Programy Europejskie wciągnęła tę inwestycję na listę projektów zrealizowanych wzorcowo. Mimo to właścicielka lokalnej dolnośląskiej sieci nie ubiegała się już potem o unijne środki na kolejne tego typu projekty. – Za dużo formalności i nerwów – tłumaczy.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/8-4-poig-awb-net-likwiduje-biale-plamy-wokol-sycowa-i-olesnicy.html


Aronet rozwija skrzydła dzięki 8.4 POIG

2013-10-07

O tym jak firma Aronet realizuje budowę sieci ostatniej mili w białych plamach wokół Lubawy w woj. mazurskim pisaliśmy w Portalu Polska Szerokopasmowa w lipcu ubiegłego roku. Sprawdziliśmy, jak rozwija się podjęta przez firmę inwestycja. Przypadek Aronetu pokazuje, że zaoferowanie przez operatora usług dobrej jakości, może być wystarczającą reklamą dla skorzystania z usług internetowych przez mieszkańców z obszarów wcześniej wykluczonych cyfrowo.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/aronet-rozwija-skrzydla-dzieki-8-4-poig.html


8.4 POIG: Radiowy operator z Podkarpacia przestawia się na światłowody

2013-07-11

Działająca od 2003 roku firma Skyware z Rzeszowa stała się jednym z największych operatorów na Podkarpaciu oferującym usługi dostępu od Internetu w technologii radiowej. Jej właściciele mają jednak świadomość, że swym klientom muszą dziś zaproponować coś więcej i dlatego inwestują w technologie światłowodowe. Z powodzeniem wykorzystują do tego fundusze unijne.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/8-4-poig-radiowy-operator-z-podkarpacia-przestawia-sie-na-swiatlowody.html


Debata KFS o barierach inwestycyjnych w działaniu 8.4 POIG

2012-12-05

Co dziś jeszcze przeszkadza małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym w podejmowaniu inwestycji przy wsparciu środków unijnych? Debata na ten temat zakończyła listopadową konferencję Krajowego Forum Szerokopasmowego „W drodze do Cyfrowej Europy”.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/debata-kfs-o-barierach-inwestycyjnych-w-dzialaniu-8-4-poig.html

 

  • Do góry
  • Drukuj do PDF
  dziennik urzędowy UKE
  ePUAP
  baner kradzieże infrastruktury
  Internet Quality
  Sąd Polubowny
  zgłoś brak telefonu lub internetu
  obywatel
  Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
  Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie