Projekty 8.3 POIG - UKE

Menu główne

 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Projekty 8.3 POIG


8.3 POIG na Lubelszczyźnie pod batutą marszałkowską
2.11.2015 r.

Ponad 6 tys. gospodarstwa domowych w województwie lubelskim zostało objętych projektem walki z wykluczeniem cyfrowym w ramach 8.3 POIG,  zainicjowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w partnerstwie z gminami i powiatami. Było on realizowany w trzech edycjach i objął 81 gmin na Lubelszczyźnie, a jego wartość sięgnęła  sumie ponad 41 mln zł. To jedno z największych przedsięwzięć walki z wykluczeniem cyfrowym w Polsce, zrealizowane w poprzedniej unijnej perspektywie finansowej.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/8-3-poig-na-lubelszczyznie-pod-batuta-marszalkowska.html


8.3 POIG: Światłowody i Linux w Bolesławcu

2015-05-26

Od roku w Bolesławcu w województwie dolnośląskim działa sieć internetowa wybudowana w ramach projektu 8.3 POIG "Be Fair – internet jako dobro wspólne".  Dwieście gospodarstw domowych, będących beneficjentami działania, otrzymało zaś komputery z dostępem do sieci. Co ciekawe, oparte są one o system Linux.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/8-3-poig-swiatlowody-i-linux-w-boleslawcu.html


Trzy edycje 8.3 POIG w Lubelskiem

2015-04-17

Województwo lubleskie przekazało już wykluczoznym cyfrowo ponad 7 tys. zestawów komputerowych, z dostępem do internetu. Wartość projektu realizowanego w trzech etpach, finansowanego z 8.3 POIG to  sumie ponad 41 mln zł. Projekt prowadzi urząd marszałkowski wspólnie z jednostkamisamorządu terytorialnego w regionie.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/trzy-edycje-8-3-poig-w-lubelskiem.html

Cyfrowy Białystok oparty na sieci Wimax


2015-03-18

Urząd Miasta w Białymstoku do realizacji projektu walki z wykluczeniem cyfrowym wykorzystał wybudowaną wcześniej w mieście sieć Wimax.  Niedawno pojawił się też pomysł, by tę infrastrukturę spożytkować przy uruchomieniu w stolicy Podlasia bezpłatnej sieci Wi-Fi dla mieszkańców.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/cyfrowy-bialystok-oparty-na-sieci-wimax.html

Biała Podlaska: 8.3 POIG bez rozdawania komputerów

2015-02-23

Programem walki z wykluczeniem cyfrowym prowadzonym przez Urząd Miasta w Białej Podlaskiej objętych zostało 2048 osób. Jego realizację  rozpoczęto w 2009 roku, wykorzystując wybudowaną dwa lata wcześniej w ramach projektu E-miasto Biała Podlaska światłowodową sieć szkieletową. Bialski projekt 8.3 POIG różni się jednak tym od innych tego typu przedsięwzięć, że beneficjenci sami musieli zaopatrzyć się w sprzęt komputerowy.  Projekt zakładał bowiem tylko zakup, instalację i konserwację łącza internetowego.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/biala-podlaska-8-3-poig-bez-rozdawania-komputerow.html

Sokołów Podlaski z nagrodą za projekt 8.3 POIG

2015-02-09

Dokonania Sokołowa Podlaskiego w obszarze walki z wykluczeniem cyfrowym zostały docenione w  II edycji konkursu dla jednostek samorządu terytorialnego ,,Innow@cyjnie, Kre@tywnie, Spr@wnie”,organizowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.


http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/sokolow-podlaski-z-nagroda-za-projekt-8-3-poig.html

Drugi projekt 8.3 POIG w Sochaczewie z przeszkodami

2014-08-13

Leżący 60 kilometrów od stolicy Sochaczew realizuje drugi raz projekt walki z wykluczeniem cyfrowym w ramach działania 8.3 POIG. Tym razem jednak buduje także sieć bezprzewodową, co włodarzy miasta kosztowało już sporo nerwów, bo do wyłonienia wykonawcy potrzebne były trzy przetargi.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/drugi-projekt-8-3-poig-w-sochaczewie-z-przeszkodami.html


Sieć w Drezdenku dobrze służy wykluczonym cyfrowo

2014-07-15

Budowę radiowo-światłowodowej sieci w ramach projektu 8.3 POIG Urząd Miejski w Drezdenku zakończył jesienią 2012 roku. W jej zasięgu jest 70 proc. mieszkańców gminy. Infrastruktura bardzo dobrze spełnia swoje zadania i magistrat chciał realizować drugi etap projektu, jednak jej wniosek w tej sprawie nie zyskał aprobaty Władzy Wdrażającej Programy Europejskie.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/siec-w-drezdenku-dobrze-sluzy-wykluczonym-cyfrowo.html


Czerwieńsk: Nowoczesna sieć dla wykluczonych cyfrowo

2014-06-30

Od ponad pół roku w Czerwieńsku w województwie lubuskim działa sieć bezprzewodowa, z której korzysta ponad 150 rodzin objętych projektem walki w wykluczeniem cyfrowym. Do Urzędu Gminy zaczęło się zgłaszać wielu innych mieszkańców, którzy też chcieliby mieć taką możliwość. Dobrą wiadomością dla nich jest, że Czerwieńsk podpisał umowę na drugi etap tego projektu.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/czerwiensk-nowoczesna-siec-dla-wykluczonych-cyfrowo.html


Łuków: Korekta finansowa dla pioniera 8.3 POIG i spór z Feromedia

2014-03-10

Powiat łukowski w województwie lubelskim był jednym z pierwszych samorządów w Polsce, który podjął się realizacji projektu walki z wykluczeniem cyfrowym w ramach działania 8.3 POIG. Samorządowcy są zadowoleni z efektów, ale nie zdecydowali się ubiegać po raz kolejny o takie wsparcie, co czyniło wiele gmin i powiatów. I to wcale nie dlatego, że w Łukowie nie ma już problemu wykluczenia cyfrowego, ale ponieważ w trakcie rozliczania projektu starostwo napotkało na niespodziewane problemy.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/lukow-korekta-finansowa-dla-pioniera-8-3-poig-i-spor-z-feromedia.html


Zawiercie: Dwa światłowodowe projekty ze wsparciem funduszy unijnych

Data: 2014-01-08 10:32:00

Urząd Miasta w Zawierciu w woj. śląskim pomyślnie zakończył budowę 6 km miejskiej sieci światłowodowej. Doświadczenie zdobyte przy tej inwestycje przydadzą się do realizacji projektu 8.3 POIG, w ramach którego przewidziana jest też budowa 39,5 km światłowodów.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/zawiercie-dwa-swiatlowodowe-projekty-ze-wsparciem-funduszy-unijnych.html


Grodzisk Mazowiecki z dwoma projektami 8.3 POIG, ale bez światłowodów

2013-11-05

Grodzisk Mazowiecki, jedna z najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce, dwa razy otrzymała środki na projekty walki z wykluczeniem cyfrowym. Po raz trzeci jej się nie udało. Musiała także zrezygnować z pomysłu budowy światłowodów.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/grodzisk-mazowiecki-z-dwoma-projektami-8-3-poig-ale-bez-swiatlowodow.html


8.3 POIG w Borzęcinie razy trzy

2013-07-31

Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina w woj. małopolskim, cieszy się, że jego gmina po raz trzeci z rzędu otrzyma środki na walkę z wykluczeniem cyfrowym. W sumie projektem zostanie objętych około 600 rodzin, tj. co trzecia w gminie.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/8-3-poig-w-borzecinie-raz-trzy.html


Grajewo dało szansę wykluczonym cyfrowo

2013-06-21

Tomasz Poniatowski, koordynator projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w mieście Grajewo” ma podwójną satysfakcję. Jego realizacja pomogła gminie rozwiązać rzeczywiste problemy występujące mieście, a w dodatku zmiana zasad w działaniu 8.3 POIG spowodowała, że urząd do projektu nie musiał dopłacać ani złotówki.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/grajewo-dalo-szanse-wykluczonym-cyfrowo.html

 

  • Do góry
  • Drukuj do PDF
  dziennik urzędowy UKE
  ePUAP
  baner kradzieże infrastruktury
  Internet Quality
  Sąd Polubowny
  zgłoś brak telefonu lub internetu
  obywatel
  Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
  Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie