Pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich


2017-01-10
logo UKE
Dostałeś wysoki rachunek za telefon, internet, telewizję? Operator nie uwzględnił reklamacji? Poczta zgubiła przesyłkę i nie chce zwrócić kosztów? Masz szansę na polubowne rozwiązanie sporu. Bezpłatnie i bez zbędnych formalności pomożemy Ci rozwiązać spór z dostawcą usług!

 

10 stycznia 2017 r. wchodzą w życie przepisy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów, które zmienią również przepisy ustawy Prawo telekomunikacyjne i ustawy Prawo pocztowe. Pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich (Postępowanie ADR) zastąpi dotychczas prowadzone przez Prezesa UKE postępowanie mediacyjne.

Skorzystaj z pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich Prezesa UKE

Prezes UKE  pomoże Ci rozwiązać konflikt z przedsiębiorcą łatwiej i szybciej niż na drodze postępowania sądowego, dzięki czemu unikniesz formalności, stresu i kosztów.  

Sprawa zostanie rozwiązana w ciągu 90 dni. Prezes UKE przedstawi Twoje racje i argumenty przedsiębiorcy i pomoże w zawarciu ugody.

Postępowanie jest dobrowolne. Nie rozstrzygamy, stawiamy na rozwiązania polubowne!

Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy lub przesłać pisemny wniosek na adres UKE w Warszawie lub do Delegatury UKE, zgodnie z miejscem zamieszkania.

Ważne! Wniosek o ADR można złożyć do Prezesa UKE w terminie 12 miesięcy od dnia złożenia reklamacji do operatora.

Udostępnienie informacji: (Wojciech Gunia) / (2017-01-10 17:01)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2017-02-16 11:18)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie