Konsultacje projektu zasad dostępu do sieci zrealizowanych w ramach POPC - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Konsultacje projektu zasad dostępu do sieci zrealizowanych w ramach POPC
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Konsultacje projektu zasad dostępu do sieci zrealizowanych w ramach POPC


2017-03-16
konsultacje
Konsultacje rekomendowanych zasad dostępu do gospodarstw domowych i jednostek oświatowych dla operatorów sieci telekomunikacyjnych zrealizowanych w ramach II-go naboru działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa1.

 

Celem konsultacji jest wypracowanie wspólnie z rynkiem telekomunikacyjnym rekomendacji w zakresie zasad dostępu do usług hurtowych sieci zrealizowanych w ramach II-go konkursu POPC.

Konsultacje obejmują:
 • projekt zasad dostępu do gospodarstw domowych2,
 • projekt założeń zasad dostępu do jednostek oświatowych3 .
Warunki zapewnienia dostępu hurtowego do Sieci POPC będą określone w ofertach hurtowych opracowanych samodzielnie przez operatora Sieci POPC. Zgodnie z dokumentacją naboru, operatorzy mają obowiązek uzyskać akceptację Prezesa UKE w zakresie swoich ofert hurtowych.

W związku z powyższym Prezes UKE przedstawia projekt zaleceń w sprawie warunków świadczenia usług hurtowych. Czas trwania konsultacji oraz organizacja warsztatów poświęconych konsultowanym dokumentom, pozwolą uwzględnić postulaty przedstawiane przez przedstawicieli rynku telekomunikacyjnego w najszerszym zakresie.

Jesienią 2017 r. planowane jest przeprowadzenie drugiej rundy konsultacji, które będą uwzględniały wyniki bieżących konsultacji.

***************

Zachęcamy do udziału w konsultacjach i zgłaszania stanowisk do 31 sierpnia 2017 r., na adres l.drozd@uke.gov.pl

Kontakt: Leszek Drozd, Departament Hurtowego Rynku Telekomunikacyjnego (+48 22 53 49 161).
  1 Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: I Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”
  2 „Zasady dostępu hurtowego do sieci zrealizowanych w ramach II-go konkursu w ramach działania 1.1 POPC dla gospodarstw domowych”
  3 „Założenia w zakresie zasad i cen dostępu do sieci przyłączających jednostki oświatowe, zrealizowanych w II konkursie w ramach działania 1.1 POPC”.

Autor informacji: (Leszek Drozd) / (2017-03-16)
Udostępnienie informacji: (Monika Radecka) / (2017-03-16 14:40)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2017-03-16 14:39)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie