Kanały technologiczne - art. 62 megaustawy - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Infrastruktura > Kanały technologiczne > Kanały technologiczne - art. 62 megaustawy
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Kanały technologiczne - art. 62 megaustawy

Informacja dotycząca zawiadomienia Zarządu Dróg o przystąpieniu do inwestycji drogowych  i obowiązku wybudowania w pasie drogowym kanału technologicznego.

W myśl art. 62. ustawy o wpieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych zarządca drogi w trakcie budowy lub przebudowy drogi jest zobowiązany zlokalizować kanał technologiczny w pasie drogowym. Zgodnie z art. 39 ust. 6a najpóźniej na 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowych uwarunkowaniach, o zezwoleniu  na realizacje inwestycji drogowej albo o pozwoleniu na budowę drogi, zarządca drogi zamieszcza na swojej stronie internetowej informację o zamiarze rozpoczęcia budowy lub przebudowy drogi i możliwości zgłaszania zainteresowania udostępnieniem  kanału technologicznego. Zarządca drogi zawiadamia o tym fakcie Prezesa UKE , który zamieszcza na swojej stronie internetowej zawiadomienie o tej inwestycji (www.uke.gov.pl w zakładce Megaustawa) w celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym kompletnych informacji o planowanej budowie lub przebudowie drogi.

W najbliższym czasie udostępnimy Państwu zawiadomienia z uwzględnieniem podziału terytorialnego (województwo, powiat, gmina), co pozwoli zainteresowanym na szybkie dotarcie do właściwych danych.

Na stronie internetowej Urzędu ukażą się także zawiadomienia obligatoryjnie publikowane przez Prezesa UKE zgodnie z art. 39 ust. 7c ustawy o drogach publicznych. 

Jednocześnie przypominamy zarządcom dróg, że zgodnie z art. 39 ust. 6a i 7c ustawy o drogach publicznych mają obowiązek niezwłocznego powiadamiania  Prezesa UKE.

 


 

 

Autor informacji: (Anna Streżyńska) / (2010-08-16)
Udostępnienie informacji: (Anna Lewandowska) / (2010-11-23 12:48)
Ostatnia zmiana: (Anna Lewandowska) / (2013-01-07 10:19)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie