IV konferencja „Nowe Prawo Pocztowe” - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > IV konferencja „Nowe Prawo Pocztowe”
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

IV konferencja „Nowe Prawo Pocztowe”


2015-11-26
IV Konferencja Pocztowa_25.11.2015 r (8)
25 listopada br. w Warszawie odbyła się IV edycja konferencji „Nowe Prawo Pocztowe”, poświęcona wyzwaniom i uwarunkowaniom regulacyjno-prawnym rynku pocztowego w Polsce oraz Unii Europejskiej. Głównymi tematami spotkania były: ocena trzech lat funkcjonowania prawa pocztowego, cyfryzacja usług komunikacji, prawne aspekty usługi e-commerce, dostęp do sieci oraz kwestie związane z zamówieniami publicznymi w sektorze pocztowym.

 

Spotkanie otworzył Marcin Wójtowicz, Dyrektor Departamentu Poczty w Ministerstwie Cyfryzacji. W swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa. – Potrzebna jest budowa administracji nowoczesnej i otwartej, która odpowiadałaby na potrzeby obywateli. Kluczem do jej realizacji jest dalsza praca nad projektem e-administracji – zapowiedział dyrektor Wójtowicz. Swoje przemówienie wygłosił również Karol Krzywicki, zastępca Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który odniósł się do raportu implementacyjnego Komisji Europejskiej ze  stosowania III Dyrektywy pocztowej oraz przybliżył gościom trendy zachodzące na rynku pocztowym w Polsce. Prezes Krzywicki stwierdził, że ostatni raport KE wskazuje na szerokie otwarcie rynków na konkurencję. Dzięki temu – jak czytamy w raporcie KE – zapewniono dostęp do usług powszechnych właściwie wszystkim obywatelom Unii Europejskiej. – Cieszę się także, że Komisja Europejska dobrze ocenia organy regulacyjne w Europie, dając wsparcie do kolejnych działań mających na celu stworzenie jeszcze lepszego środowiska dla rozwoju rynku – powiedział zastępca Prezesa UKE.

Stanowisko w sprawie zajęli także przedstawiciele największych firm pocztowych na polskim rynku – Poczty Polskiej i InPostu. Prelegenci podkreślali duże zmiany na polskim rynku pocztowym oraz wskazywali na rolę negocjatora, jaką wziął na siebie UKE, w trudnych rozmowach pomiędzy największymi graczami krajowego rynku pocztowego.

Przedstawiciele regulatora, firm pocztowych oraz stowarzyszeń związanych z rynkiem pocztowym wzięli udział w debacie pt. Prawo pocztowe do poprawki? W jej trakcie paneliści zastanawiali się nad tym, które przepisy się sprawdziły, a które wymagają poprawki. Oceniali również trzy lata obowiązywania Ustawy prawo pocztowe, w kontekście tworzenia się jednolitego rynku dostaw i cyfryzacji usług komunikacji.

Podczas konferencji kładziono szczególny nacisk na obowiązki operatorów w zakresie ochrony praw i prywatności użytkowników usług pocztowych, odbiorców marketingu bezpośredniego i szybko rozwijającego się rynku usług e-commerce.


uruchom galerię
Autor informacji: (Zdzisław Wójcik) / (2015-11-26)
Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2015-11-26 12:58)
Ostatnia zmiana: (Monika Lewińska) / (2015-11-26 12:57)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie