„Dziewczyny w nowych technologiach” – podsumowanie II edycji - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > „Dziewczyny w nowych technologiach” – podsumowanie II edycji
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

„Dziewczyny w nowych technologiach” – podsumowanie II edycji


2014-10-10
Podsumowanie II edycji GIRLS IN ICT 195
10 października w siedzibie Microsoft (Warszawa), odbyło się spotkanie podsumowujące II edycję konkursu „Staż w branży ICT dla studentek”  w ramach akcji społecznej „Dziewczyny w nowych technologiach”.

 

Podczas spotkania Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj podziękowała partnerom zaangażowanym w przygotowania i realizację projektu: Microsoft, CISCO Poland, Motorola Solutions, SAS Institute, Sygnity oraz Telewizji Polskiej, złożyła również gratulacje Laureatkom oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

Zgłoszenie do udziału w II edycji konkursu „Staż w branży ICT dla studentek” nadesłało 40 uczestniczek – 23 prace spełniły wymagania zawarte w regulaminie. Komisja konkursowa, na podstawie uzyskanych wyników oraz rozmów kwalifikacyjnych, wyłoniła 7 laureatek:

 1. Anna Różańska (Akademia Finansów i Biznesu w Warszawie) - Cisco Systems Poland
 2. Ewa Ardanowska (Politechnika Gdańska) - Motorola Solutions
 3. Agnieszka Kopowska (Politechnika Gdańska) -  Sygnity
 4. Sara Czeluśniak (Politechnika Poznańska) -  Sygnity
 5. Katarzyna Biernat (Politechnika Śląska) -  Microsoft
 6. Katarzyna Bukowska (Politechnika Poznańska) -  Microsoft
 7. Alina Ordon (Politechnika Częstochowska) - Telewizja Polska


Podsumowując II edycję konkursu Prezes Gaj powiedziała: Po dwóch zakończonych sukcesem edycjach, oceniam, że projekt jest z wielu względów ważnym i potrzebnym przedsięwzięciem. Zapotrzebowanie na osoby z umiejętnościami technicznymi będzie rosło a nowe technologie, w tym Internet, są krwioobiegiem nowoczesnej gospodarki. Zwracając się bezpośrednio do Laureatek przywołała słowa Emmy Watson, ambasadorki dobrej woli ONZ w kampanii „He for she”: „Jeśli nie Wy, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy?”.

Spotkaniu towarzyszyły, krótkie prezentacje, dzięki którym jego uczestnicy zapoznali się z przebiegiem praktyk, projektami stażowymi i przyjęciem studentek przez Fundatorów. Zarówno organizator jak i partnerzy projektu wyrazili wolę jego kontynuowania. Kolejną edycję Konkursu zaplanowano na wiosnę 2015 roku.

Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi partnerami z branży ICT.uruchom galerię
Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2014-10-10 16:31)
Ostatnia zmiana: (Monika Lewińska) / (2014-10-10 16:36)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie