Decyzja Prezesa UKE dla Iwacom Sp. z o.o. - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Decyzja Prezesa UKE dla Iwacom Sp. z o.o.
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Decyzja Prezesa UKE dla Iwacom Sp. z o.o.


2017-03-20
Decyzja Prezesa UKE
Decyzja Prezesa UKE ustalająca warunki dostępu dla Iwacom Sp. z o.o. do nieruchomości położonej w Łodzi przy ul. Nowomiejskiej 3 w celu zapewnienia telekomunikacji.

 

10 marca 2017 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję nr DHRT.WWM.6171.124.2016.24 (dotychczasowa sygn. sprawy DRI-ZWZ-6171-19/14) ustalającą warunki dostępu dla Iwacom sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (dalej ,,Operator”) do nieruchomości położonej w Łodzi przy ul. Nowomiejskiej 3 (dalej ,,Nieruchomość”), w tym do posadowionego na Nieruchomości budynku (dalej „Budynek”) zarządzanej przez B&P Real Estate sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, w celu zapewnienia telekomunikacji w Budynku.

Decyzja określa warunki, na podstawie których Operator jest uprawniony do wykonania
w technologii FTTH (ang. Fiber To The Home - światłowód do domu) instalacji telekomunikacyjnej Budynku oraz doprowadzenia do Budynku przyłącza telekomunikacyjnego, w celu zapewnienia telekomunikacji w Budynku.

Rozstrzygniecie jest zgodne z obowiązującymi przepisami, które wskazują na obowiązek udostępnienia budynku, celem wybudowania infrastruktury telekomunikacyjnej, jeśli w budynku nie istnieje instalacja telekomunikacyjna przystosowana do dostarczania usług szerokopasmowego dostępu do Internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s, nie jest ona dostępna lub nie odpowiada zapotrzebowaniu przedsiębiorcy telekomunikacyjnego wnioskującego o dostęp albo przedsiębiorca telekomunikacyjny wnioskujący o dostęp świadczy usługi w innej technologii niż instalacja telekomunikacyjna w budynku.

Przyznanie mocą decyzji Operatorowi dostępu do Budynku oraz do Nieruchomości będzie miało korzystny wpływ na interes użytkowników sieci telekomunikacyjnych, przyczyni się do poszerzenia katalogu usług telekomunikacyjnych dostępnych dla użytkowników końcowych, a także będzie miało wpływ na rozwój skutecznej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi. Skutkiem świadczenia usług telekomunikacyjnych przez Operatora będzie w konsekwencji wzrost różnorodności i atrakcyjności oferowanych usług telekomunikacyjnych.

Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Marcin Cichy) / (2017-03-10)
Udostępnienie informacji: (Wojciech Gunia) / (2017-03-20 15:45)
Ostatnia zmiana: (Wojciech Gunia) / (2017-03-20 15:47)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie