Decyzja dla Telekomunikacji Internetowej - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Decyzja dla Telekomunikacji Internetowej
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Decyzja dla Telekomunikacji Internetowej


2015-12-31
Decyzja Prezesa UKE
Decyzja Prezesa UKE w sprawie zapewnienia dostępu dla Telekomunikacji Internetowej sp. z o.o. do budynku położonego we Wrocławiu.

 

W dniu 28 grudnia 2015 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję nr DRI-ZWZ-6171-19/14 (49) w sprawie zapewnienia dostępu dla Telekomunikacji Internetowej sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu do budynku położonego we Wrocławiu przy ul. Krzywoustego 29, 29a, 31, 31a, zarządzanego przez Mieczysława Mielniczyka, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Major Domus Zarządzanie i Obrót Nieruchomościami Mieczysław Mielniczyk oraz do nieruchomości, na której Budynek jest posadowiony, w celu zapewnienia telekomunikacji.

Decyzja określa warunki, na podstawie których Operator jest uprawniony do:

 • wykonania, w technologii światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej w Budynku, poprzez zamontowanie na dachu Budynku systemów bezprzewodowych łączących instalację telekomunikacyjną Budynku z siecią Operatora stanowiących radiowe przyłącze telekomunikacyjne i wykonanie w Budynku instalacji telekomunikacyjnej, w tym instalacji telekomunikacyjnych w lokalach w Budynku, na którą składają się elementy Infrastruktury
  od telekomunikacyjnych skrzynek mieszkaniowych do gniazd abonenckich;
 • utrzymywania, eksploatacji, konserwacji, remontu i usuwania awarii Infrastruktury;
 • wstępu lub wjazdu na teren Nieruchomości i do Budynku w celu związanym z wykonaniem Decyzji;
 • wykonania nowego przyłącza i instalacji elektroenergetycznej w Budynku zasilających Infrastrukturę, jego utrzymywania, eksploatacji, konserwacji i remontu.

W dniach 30 października 2015 r. – 30 listopada 2015 r. Prezes UKE przeprowadził postępowanie konsultacyjne odnośnie do projektu Decyzji. W ramach przedmiotowego postępowania konsultacyjnego do Prezesa UKE wpłynęło stanowisko złożone przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 19 listopada 2015 r.

W ocenie Prezesa UKE przyznanie mocą decyzji Operatorowi dostępu do Budynku oraz do Nieruchomości będzie miało korzystny wpływ na interes użytkowników sieci telekomunikacyjnych, gdyż przyczyni się do poszerzenia katalogu usług telekomunikacyjnych dostępnych dla użytkowników końcowych, a także będzie miało wpływ na rozwój skutecznej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi świadczącymi usługi w Budynku.

Skutkiem świadczenia usług telekomunikacyjnych przez Operatora będzie w konsekwencji wzrost różnorodności i atrakcyjności oferowanych usług telekomunikacyjnych.

Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Karol Krzywicki) / (2015-12-31)
Udostępnienie informacji: (Anna Lewandowska) / (2015-12-31 09:46)
Ostatnia zmiana: (Anna Lewandowska) / (2015-12-31 09:46)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie