Decyzja dla Gemini Internet - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Decyzja dla Gemini Internet
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Decyzja dla Gemini Internet


2016-01-07
Decyzja Prezesa UKE
Decyzja Prezesa UKE w sprawie zapewnienia dostępu dla firmy "Bartłomiej Sztefko Gemini Internet" do nieruchomości położonej w Krakowie.

 

W dniu 22 grudnia 2015 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję nr DHRT-WWM-6171-8/14 (29) w sprawie dostępu Bartłomieja Sztefko prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Bartłomiej Sztefko Gemini Internet do nieruchomości na Os. Avia 6 w Krakowie, w tym do posadowionego na niej budynku, należącego do Wspólnoty Mieszkaniowej „Avia 6”, a pozostającego w zarządzie AS Nieruchomości Anna Szymczyk Łukasz Szymczyk sp. j. z siedzibą w Krakowie, w celu zapewnienia telekomunikacji w Budynku.

Przedmiotem decyzji jest określenie warunków zapewnienia Operatorowi przez Udostępniającego dostępu do Nieruchomości polegającego na umożliwieniu wykorzystywania istniejącej instalacji telekomunikacyjnej Budynku należącej do WM a zarządzanej przez Udostępniającego i wykonanej w oparciu o kable miedziane – skrętka UTP, a także na umożliwieniu wykonania przez Operatora instalacji telekomunikacyjnej budynku w zakresie niezbędnym do połączenia Instalacji WM z wykorzystywanym przez Operatora przyłączem telekomunikacyjnym doprowadzonym do Budynku, w celu zapewnienia telekomunikacji w Budynku.

W dniach 9 października 2015 r. – 9 listopada 2015 r. Prezes UKE przeprowadził postępowanie konsultacyjne dotyczące projektu decyzji w tej sprawie, w ramach którego do Prezesa UKE wpłynęło, pismem z dnia 23 października 2015 r., stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W ocenie Prezesa UKE przyznanie Operatorowi mocą decyzji dostępu do Nieruchomości, w tym do Budynku, w zakresie określonym w sentencji decyzji, będzie miało korzystny wpływ na interes użytkowników sieci telekomunikacyjnych, gdyż przyczyni się do poszerzenia katalogu usług telekomunikacyjnych dostępnych dla użytkowników końcowych, a także będzie miało wpływ na rozwój skutecznej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi. Skutkiem świadczenia usług telekomunikacyjnych przez Operatora będzie w konsekwencji wzrost różnorodności i atrakcyjności oferowanych usług telekomunikacyjnych.

Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Lidia Kozłowska) / (2016-01-07)
Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2016-01-07 10:06)
Ostatnia zmiana: (Monika Lewińska) / (2016-01-07 10:11)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie