Budowa sieci regionalnych - UKE

Menu główne

 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Budowa sieci regionalnych

Resort cyfryzacji podsumowuje RSS-y i podlicza koszy ich działalności

7.06.2016 r.

W ramach perspektywy 2007-2013 w Polsce powstało prawie 30 tys. km sieci szkieletowo-dystrybucyjnych: wybudowano ponad 23 tys. km sieci, a prawie 6 tys. km sieci zrealizowano z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury. Powstało 2 927 węzłów (w tym 286 szkieletowych i 2 641 dystrybucyjnych) - podlicza Ministerstwo Cyfryzacji w raporcie zamknięcia z ich budowy. Omawia w nim złożoność tych projektów oraz wyzwania, jakie stoją przed operatorami infrastruktury.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/resort-cyfryzacji-podsumowuje-rss-y-i-podlicza-koszy-ich-dzialalnosci.htmlTrudne rozliczenia warmińsko-mazurskiej sieci

26.05.2016 r.

1 czerwca  podwykonawcy warmińsko- mazurskiej sieci regionalnej wybudowanej w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej planują kolejną, piątą już pikietę przez Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie. Weźmie w niej udział około 100-200 osób z 16 firm. Oczekują oni na uregulowanie przeterminowanych faktur na kwotę 13,5 mln zł.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/trudne-rozliczenia-warminsko-mazurskiej-sieci.htmlŚląska Regionalna Sieć Szkieletowa gotowa do świadczenia usług

7.03.2016 r.

Regionalna sieć w województwie śląskim startuje z usługami w tym miesiącu. Budowa sieci została zakończona w grudniu 2015 r., a całość sieci przekazana operatorowi infrastruktury w końcu lutego 2016 r.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/slaska-regionalna-siec-szkieletowa-gotowa-do-swiadczenia-uslug.html


Sieci regionalne trzeba zapełnić ruchem

1.02.2016 r.

Na realizację projektów budowy internetu szerokopasmowego w Polsce w ramach perspektywy unijne 2007-2014 przeznaczono w sumie ponad 4,5 mln zł. Gros z tych środków skierowano na realizację regionalnych sieci szerokopasmowych.  Inwestycje te napotykały na wiele problemów, ale ostatecznie zadanie udało się wykonać w terminie – podkreślała na konferencji „Szerokopasmowa Polska 2020” Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. Teraz jednak przed operatami RSS niełatwe zadanie – przyciągnięcie klientów i zapełnienie sieci ruchem.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/sieci-regionalne-trzeba-zapelnic-ruchem-sieci-regionalne-trzeba-zapelnic-ruchem.html


Warmińsko-mazurska sieć po odbiorze końcowym

22.12.2015 r.

Hawe poinformowało, że jej spółka zależna Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe zakończyła tzw. fazę wykonawczą w ramach projektu "Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej - województwo warmińsko - mazurskie" (SSPW) realizowanego przez ORSS na podstawie umowy o partnerstwie publiczno - prywatnym z dnia 19 kwietnia 2013 r. zawartej pomiędzy województwem warmińsko - mazurskim  a ORSS


http://www.polskaszerokopasmowa.pl/aktualnosci/warminsko-mazurska-siec-po-odbiorze-koncowym.html


KBTO przejmuje zarządzenie siecią regionalną na Mazowszu

21.12.2015 r.

Dwa lata trwała budowa sieci regionalnej w województwie mazowieckim. Powstała w ramach projektu Internet dla Mazowsza sieć szkieletowo-dystrybucyjna o długości 3640 km z 308 węzłami dystrybucyjnymi i 42 węzłami szkieletowymi to największa tego typu inwestycja w Polsce o  wartości 493 mln zł. Władze regionu podkreślają, że dzięki temu z sieci korzystać będzie mogło 1,2 mln osób do tej pory pozbawionych tej możliwości.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/kbto-przejmuje-zarzadzenie-siecia-regionalna-na-mazowsza.html


Zachodniopomorskie liczy na operatorów

23.11.2015 r.

Województwo zachodniopomorskie zaspało z budową sieci szerokopasmowej i jako jedno z nielicznych w kraju ma ją tylko szczątkowo. Obecnie władze nie chcą już brać na siebie obowiązku budowy brakujących fragmentów sieci. Liczą na prywatnych inwestorów.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/zachodniopomorskie-liczy-na-operatorow.html


Podkarpacie zdążyło z budową sieci regionalnej

21.10.2015 r.

Województwo podkarpackie było wskazywane  jako outsider w projekcie Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. W końcu września prace budowlane związane z tą inwestycją na Podkarpaciu zostały zakończone. To jednak nie koniec przedsięwzięcia. Urząd Marszałkowski musi odebrać wybudowane odcinki infrastruktury i rozliczyć wart 322 mln zł projekt.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/podkarpacie-zdazylo-z-budowa-sieci-regionalnej.html


Virtual Telecom pierwszym klientem lubelskiej sieci regionalnej
20.10.2015 r.

Firma Virtual Telcom z Lublina to pierwszy operator ostatniej mili, który w województwie lubelskim podłączył się do sieci regionalnej wybudowanej w ramach projektu SSPW. Mimo że Operator Lubelskiej Sieci Szerokopasmowe oficjalnie swe usługi ma uruchomić od listopada.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/virtual-telecom-pierwszym-klientem-olss.html


WSS: Najdłuższa i najtańsza sieć regionalna
16.10.2015 r.

Na początku października Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa zakończyła wyposażanie sieci w urządzenia aktywne, co oznacza, że może świadczyć pełną paletę usług. Operator infrastruktury WSS liczy, że dzięki temu łatwiej będzie pozyskiwać klientów.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/wss-najdluzsza-i-najtansza-siec-regionalna.html


Budowa lubelskiej sieci regionalnej zakończona
10.09.2015 r.

Największy w Polsce Wschodniej projekt budowy sieci regionalnej, realizowany przez województwo lubelskie, finiszował  jako pierwszy. 31 sierpnia formalnie zakończyły się prace budowlane. W przyszłym tygodniu województwo zakończy odbiór części aktywnej.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/budowa-lubelskiej-sieci-regionalnej-zakonczona.html


Świętokrzyskie wybudowało sieć i liczy na aktywność ISP w likwidowaniu białych plam
2015-10-09

Największe przedsięwzięcie inwestycyjne województwa świętokrzyskiego, tj. Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – Województwo Świętokrzyskie, dobiega końca. Budowa 1420 km sieci została zakończona. Wybrany operator infrastruktury musi teraz uzbroić sieć w urządzenia aktywne i uruchomić usługi.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/swietokrzyskie-wybudowalo-siec-i-liczy-na-aktywnosc-isp-w-likwidowaniu-bialych-plam.html


Projekt SSPW na Podlasiu: jeszcze nie czas na otwieranie szampana
2015-10-08

W województwie podlaskim wybudowana regionalna sieć szkieletowa liczy 1885 km, czyli o 21 km więcej niż pierwotnie planowano. Do pełnego sukcesu projektu brakuje jednak wyposażenia jej w elementy aktywne i wyłonienia podmiotu, który będzie nią zarządzał.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/projekt-sspw-na-podlasiu-jeszcze-nie-czas-na-otwieranie-szampana.html


Ponad 600 km do finiszu w projekcie Internet dla Mazowsza
2015-09-21

Największy projekt budowy sieci regionalnych w Polsce – Internet dla Mazowsza - ma lekkie opóźnienie, ale osoby odpowiedzialne za inwestycję zapewniają, że prace budowlane zostaną zakończone do 31 października. A do wybudowania pozostało jeszcze ponad 600 km.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/ponad-600-km-do-finiszu-w-projekcie-internet-dla-mazowsza.html


Warmińsko-mazurska sieć wybudowana, ale co dalej?
2015-09-16


2295 km szkieletowo-dystrybucyjnej sieci światłowodowej, 216 węzłów dystrybucyjnych. 10 węzłów szkieletowych, oraz dwa  Centra Zarządzania Siecią (główne i zapasowe) – to infrastruktura, która powstała w ramach budowy sieci regionalnej w województwie warmińsko-mazurskim realizowanej w ramach projektu SSPW. Przepustowość sieci w szkielecie wynosi 100 GB/s.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/warminsko-mazurska-siec-wybudowana-ale-co-dalej.html


95 proc. sieci szerokopasmowej w Polsce Wchodniej gotowa
2015-07-20

Wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel przewodniczyła obradom XX Komitetu ds. Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej (SSPW). Podczas spotkania przedstawiono stan realizacji regionalnych projektów SSPW. Wydano także rekomendacje dotyczące dalszych działań w projektach składających się na warte blisko 1,5 mld zł przedsięwzięcie finansowane z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/95-proc-sieci-szerokopasmowej-w-polsce-wchodniej-gotowa.html

Fondlar wygrywa batalię o Dolnośląską Sieć Szerokopasmową
2015-07-15

O tym kto będzie operatorem infrastruktury Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej przesądziła sądowa batalia. Bo choć zarząd regionu nie miał ochoty podpisywać umowy z wybraną w grudniu ubiegłego roku do tego zadania firmą Fondlar, to sądy nie podzieliły przestawianych przez władze województwa argumentów.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/prawo/fondlar-wygrywa-batalie-o-dolnoslaska-siec-szerokopasmowa.html

Lubelska i podlaska sieć połączyły się pod rzeką Bug
2015-07-08

W województwach podlaskim i lubelskim kończy się budowa sieci regionalnych, ich Marszałkowie dokonali symbolicznego połączenia sieci nad graniczną rzeka Bug.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/lubelska-i-podlaska-siec-polaczyly-sie-pod-rzeka-bug.html

Lubelska sieć regionalna wchodzi w fazę biznesową
2015-05-13

Firma Glenbrook Investments, która podpisała z województwem lubelskim umowę na operowanie siecią regionalną wybudowaną w ramach projektu SSPW, zamierza uruchomić usługi pełną parą od listopada. Wcześniej, być może na niektórych obszarach, wystartuje z nimi wcześniej testowo.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/lubelska-siec-regionalna-wchodzi-w-faze-biznesowa.html


E- region Częstochowski rusza z budową sieci subregionalnej
2015-05-06

Urząd Miasta w Częstochowie nie rezygnuje z wybudowania 340 km sieci światłowodowej w ramach projektu „Budowa infrastruktury informatycznej dla Subregionu Północnego (E-region częstochowski)”. Zadanie realizować będą firmy MZUM.pl z Dąbrowy Górniczej i RCI z Poznania, które do końca października mają czas na wybudowanie sieci, która połączy 30 gmin w powiatach myszkowskim, częstochowskim i kłobuckim.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/e-region-czestochowski-rusza-z-budowa-sieci-subregionalnej.html


Świętokrzyskie: jeszcze 300 km sieci regionalnej do wybudowania i wybór operatora
2015-05-05

Województwo świętokrzyskie finiszuje z budową sieci regionalnej. Do wybudowania pozostało jeszcze 300 km z zaplanowanych 1414 km, przy czym uzyskano już pozwolenia na budowę  lub zgłoszenia robót budowlanych dla 99,1 proc. długości sieci. Osoby odpowiedzialne za projekt zapewniają, że sieć będzie gotowa zgodnie z planem, tj. do 31 lipca.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/swietokrzyskie-jeszcze-300-km-sieci-regionalnej-do-wybudowania-i-wybor-operatora.html


Lubelskie kończy prace budowlane w projekcie regionalnej sieci
2015-05-04

W województwie lubelskim do wybudowania pozostało jeszcze około 50 km sieci regionalnej. Oznacza to, że do końca kwietnia br. wybudowano już 2858,6 km z zaplanowanych ok. 2908 km sieci światłowodowej (98,3 proc. realizacji). Zakończono także budowę wszystkich 298 węzłów dystrybucyjnych oraz 14 szkieletowych. Prace budowlane potrwają do 31 maja, a odbiór prac ma nastąpić do 31 sierpnia.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/lubelskie-konczy-prace-budowlane-przy-budowie-regionalnej-sieci.html

Start dolnośląskiej sieci opóźni się o rok
2015-05-01

Budowa Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej oficjalnie zakończyła się. 1605 km infrastruktury światłowodowej mogłaby być udostępniona operatorom sieci ostatniej mili. Jednak z ostatnich informacji wynika, że nastąpi to dopiero w drugiej połowie 2016 roku. To dlatego, że  zarząd województwa postanowił nie podpisywać umowy z wybranym w grudniu ubiegłego roku operatorem infrastruktury.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/start-dolnoslaskiej-sieci-opozni-sie-o-rok.html

Dolnośląska sieć regionalna oddana do użytku województwu
2015-04-28

Na Dolnym Śląsku oficjalnie zakończono budowę  szerokopasmowej sieci  szkieletowo-dystrybucyjnej. Wybudowano 1605 km sieci światłowodowej, powstały 82 węzły dystrybucyjne i 9 węzłów szkieletowych, dwa punkty styku z siecią Wielkopolską i dwa punkty wymiany ruchu. Jednak aby z zasobów mogli korzystać mieszkańcy, lokalni operatorzy, bazując na tych zasobach, muszą zacząć budowę sieci dostępowych.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/dolnoslaska-siec-regionalna-oddana-do-uzytku-wojewodztwu.html


ORSS: Inwestycje na Podkarpaciu oraz Warmii i Mazurach są pod kontrolą
2015-04-22

Według Otwartych Regionalnych Sieci Szerokopasmowych, spółki utworzonej przez Hawe, Alcatel-Lucent Polska i TP Teltech, które buduje sieci regionalne na Warmii i Mazurach oraz Podkarpaciu, żaden z tych projektów nie jest zagrożony.  Pierwszy z nich ma zostać zakończony we wrześniu, a drugi w październiku.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/orss-inwestycje-na-podkarpaciu-oraz-warmii-i-mazurach-sa-pod-kontrola.html

Gorący wrzesień dla ŁRST
2015-04-14

Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna (ŁRST), budowana ze wsparciem środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego, ma stanowić bazę dla wprowadzania nowoczesnych narzędzi informacyjno-komunikacyjnych w zakładach opieki zdrowotnej w Łódzkiem. Efekty prowadzonych równolegle programów unijnych – ŁRST i Regionalnego Systemem Informacji Medycznej (RSIM) pacjenci mają zacząć odczuwalne od września tego roku. Wtedy bowiem ma się zakończyć realizacja tych dwóch ważnych projektów.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/goracy-wrzesien-dla-lrst.html

Na Podlasiu sieć regionalna nie będzie mieć opóźnień
2015-03-03

Najbliższe pół roku będzie czasem intensywnej pracy dla wykonawców sieci regionalnej w województwie podlaskim. Do wybudowania zostało im jeszcze około 600 km sieci, jednak przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, którzy odpowiadają z projekt są pewni, że sieć będzie gotowa we wrześniu. Więcej wątpliwości budzą kwestie związane z kosztami utrzymania wybudowanej infrastruktury, które w pierwszych latach  funkcjonowania sieci trudno będzie zbilansować przychodami.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/na-podlasiu-siec-regionalne-nie-bedzie-miec-opoznien.html


Podkarpacka sieć regionalna ma być gotowa w październiku
2015-02-10

Budowa sieci regionalnej na Podkarpaciu przebiega zgodnie z harmonogramem. Do tej pory powstało 570 km kanalizacji kablowej dla sieci światłowodowej oraz projekt obejmujący rozmieszczenie ok. 1470 km sieci. Samorząd województwa, generalny wykonawca i podwykonawcy oraz inżynier kontraktu, robią wszystko, by sieć była gotowa w październiku – zapewnia Sławomir Cynkar, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim województwa Podkarpackiego.


UKE: najczęstsze pytania dotyczące regulacji regionalnych sieci
2015-01-30

Urząd Komunikacji Elektronicznej opracował „Najczęściej zadawane pytania” dotyczące warunków zapewnienia dostępu do Regionalnych Sieci Szerokopasmowych oraz przygotował opinię do stanowisk złożonych w toku konsultacji środowiskowych, zebranych w „Zestawieniu uwag i propozycji”, odnośnie projektu „Oferty referencyjnej dla operatorów infrastrukturalnych określającej warunki zapewnienia dostępu do Regionalnych Sieci Szerokopasmowych”. Dokumenty zostały utworzone w ramach projektu „System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa”.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/uke-najczestsze-pytania-dotyczace-regulacji-regionalnych-sieci.html


Pierwsza sieć regionalna z cennikiem zatwierdzonym przez UKE
2014-12-31

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zatwierdził ceny dostępu hurtowego proponowane przez operatora infrastruktury Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej. Jest to pierwsza tego typu opinia dla regionalnych sieci szerokopasmowych (RSS) budowanych ze wsparciem funduszy unijnych.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/aktualnosci/pierwsza-siec-regionalna-z-cennikiem-zatwierdzonym-przez-uke.html


Komitet Sterujacy podsumował postępy prac przy SSPW

2014-12-30

Komitet Sterujący ds. Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej (SSPW) przed świętami podsumował dotychczasową realizację budowy sieci szerokopasmowej w makroregionie oraz wydał rekomendacje, jakie województwa muszą wdrożyć, aby prawidłowo i terminowo zrealizować prowadzone przez nie inwestycje.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/aktualnosci/komitet-sterujacy-podsumowal-postepy-prac-przy-sspw.html


ISP na Lubelszczyźnie czekają na operatora infrastruktury sieci regionalnej
2014-12-05

Budowa lubelskiej sieci regionalnej, która powstaje w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej, nie ma opóźnień. W pierwszym kwartale przyszłego roku województwo wybierze operatora infrastruktury, który przedstawi konkretną ofertę lokalnym ISP.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/isp-na-lubelszczyznie-czekaja-na-operatora-infrastruktury-sieci-regionalnej.html


Co mogą zaoferować sieci regionalne lokalnym ISP?
2014-11-26

Co będą miały do zaoferowania sieci regionalne operatorom lokalnym? Temu tematowi poświęcony były jeden z paneli dyskusyjnych podczas ostatniej konferencji KIKE w Serocku.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/co-moga-zaoferowac-sieci-regionalne-lokalnym-isp.html


Budowa DSS na ostatniej prostej
2014-10-30

Władze województwa dolnośląskiego zapowiedziały, że Dolnośląska Sieć Szerokopasmowa ruszy najpóźniej wiosną przyszłego roku. W zasięgu liczącej ponad 1600 km sieci znajdzie się ponad tysiąc wsi i małych miejscowości. Wcześniej, w styczniu, ma być wybrany operator infrastruktury. Będzie to pierwszy projekt sieci regionalnej ukończony przez samorząd, który będzie właścicielem powstałej infrastruktury. W sfinalizowanych wcześniej inwestycjach tego typu w Lubuskiem i Pomorskiem wybudowana sieć należy do Orange Polska.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/budowa-dss-na-ostatniej-prostej.html


Pomorska sieć regionalna na finiszu
2014-09-15

6 października oficjalnie Orange Polska zakończy projekt budowy sieci szkieletowo-dystrybucyjnej w województwie pomorskim. W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku zastanawiają się już, gdzie szukać funduszy na rozwój infrastruktury szerokopasmowej w nowej perspektywie unijnej 2014-2020 r.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/pomorska-siec-regionalna-na-finiszu.html


Świętokrzyskie powinno zdążyć z budową sieci regionalnej w terminie
2014-08-26

Wybudowanie połowy sieci regionalnej oraz wybranie operatora infrastruktury do końca tego roku – to pożądany scenariusz w Biurze Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, które odpowiada za projekt "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie".

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/swietokrzyskie-powinno-zdazyc-z-budowa-sieci-regionalnej-w-terminie.html


Techbud i Expando chcą wybudować jedną trzecią mazowieckiej sieci przed czasem
2014-07-24

Około 10 km dziennie sieci światłowodowej w ramach projektu Internet dla Mazowsza (IdM) budują firmy Techbud z Osielska i Expando ze Szczecina. Realizują one największą część projektu mazowieckiej sieci regionalnej, będąc podwykonawcami koreańskiej firmy SungGwang, która z kolei pracuje na zlecenie KT Corporation, lidera konsorcjum, które wygrało przetarg na całe przedsięwzięcie.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/techbud-i-expando-chca-wybudowac-jedna-trzecia-mazowieckiej-sieci-przed-czasem.html


Pierwsi mieszkańcy w Lubuskiem mają już Internet dzięki sieci regionalnej
2014-06-17

Około 3,5 roku trwała budowa Lubuskiej Sieci Szerokopasmowej realizowana przez Orange Polska. Jest to pierwsza sieć regionalna, dofinansowana z funduszy unijnych, która została zakończona w Polsce. Koszt inwestycji to 152 mln zł, z czego 30 proc. stanowi dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/pierwsi-mieszkancy-w-lubuskiem-maja-juz-internet-dzieki-sieci-regionalnej.html


Łęczna, Świdnik i Włodawa mają swoją sieć
2014-06-03

Cztery lata trwała faza wykonawcza projektu „Wirtualne Powiaty. Budowa Społeczeństwa Informacyjnego na Lubelszczyźnie. Etap III”, dzięki któremu w powiatach: łęczyńskim, świdnickim i włodawskim powstała infrastruktura dla szerokopasmowego Internetu. Siecią będzie zarządzała spółka komunalna utworzona przez partnerskie samorządy realizujące projekt, a internet mieszkańcom będą oferować operatorzy ostatniej mili.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/leczna-swidnik-i-wlodawa-maja-swoja-siec.html


Napięte harmonogramy budowy sieci regionalnej na Lubelszczyźnie
2014-05-30

Budowa regionalnej sieci szerokopasmowej w województwie lubelskim, która będzie mieć ponad 2900 kilometrów, oficjalnie ruszyła w drugiej połowie marca tego roku. Wykonawca, którym jest polski oddział hiszpańskiego Aeronaval de Construcciones e Instalaciones (spółka należąca do grupy Aldesa Polska) ma jednak stosunkowo niewiele czasu na realizację projektu, bo musi się z nim uporać do końca lipca przyszłego roku. Czy jest realne zakończenie tak ogromnej inwestycji w terminie?

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/napiete-harmonogramy-budowy-sieci-regionalnej-na-lubelszczyznie.html


ŁRST: Po perturbacjach projekt wychodzi na prostą
2014-04-15

Projekt Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej podlegał dość dużym przeobrażeniom. Wpłynęło to na czas pierwszego etapu budowy regionalnej sieci, który miał być zakończony w ubiegłym roku, a ciągle jest w realizacji. Jest to jednocześnie jedno z najbardziej specyficznych przedsięwzięć tego typu realizowanych w Polsce. Inwestycję podzielono na etapy z pilotażem, do których organizowano oddzielne postępowania na wykonawcę, który dostarcza infrastrukturę w trybie dostawy.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/lrst-po-perturbacjach-projekt-wychodzi-na-prosta.html


Koreańczycy ostro zabrali się za Internet dla Mazowsza
2014-04-08

Prace przy budowie regionalnej sieci światłowodowej na Mazowszu rozpoczęły się i będą prowadzone w różnych miejscach jednocześnie na terenie całego województwa – poinformował oficjalnie Adam Struzik, marszałek województwa. Polsko-koreańskie konsorcjum, które realizuje inwestycję, wybuduje sieć światłowodową o długości 3680 km, na co ma czas do października 2015 roku.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/koreanczycy-ostro-zabrali-sie-za-internet-dla-mazowsza.html


Budowa warmińsko-mazurskiej sieci ruszyła na wielu frontach
2014-03-24

Województwo warmińskie-mazurskie z impetem ruszyło do budowy regionalnej sieci szerokopasmowej. Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe (konsorcjum Hawe, TP Teltech i Alcatel-Lucent), które realizuje projekt, do prac budowlanych zaangażowało wiele lokalnych firm podwykonawczych. Na razie wykonano pierwsze 10 kilometrów sieci. Bardziej zaawansowane są prace projektowe.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/budowa-warminsko-mazurskiej-sieci-ruszyla-na-wielu-frontach.html


Wybór operatora infrastruktury będzie kluczowy dla śląskiej sieci
2014-02-24

Przetarg na wybór wykonawców Śląskiej Regionalnej Sieci Szerokopasmowej przebiegł bez perturbacji. Po wyłonieniu zwycięzców nie było odwołań. Teraz więc Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, które odpowiada za inwestycję, może się skupić na budowie oraz przygotowaniu do wyboru operatora infrastruktury.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/wybor-operatora-infrastruktury-bedzie-kluczowy-dla-slaskiej-sieci.html


Sieci regionalne musimy budować szybko, ale trzeba też zadbać o ich jakość
2013-12-16

Województwa, które rozpoczęły budowę regionalnych sieci są w niedoczasie, ale szybka budowa nie musi koniecznie doprowadzić do pogorszenia ich jakości. Niezbędna jednak jest odpowiednia kontrola budowanej infrastruktury z użyciem najwyższej klasy urządzeń pomiarowych i korzystanie z wykwalifikowanej kadry technicznej – mówi Dariusz Matyjewicz prezes Rateart będącej przedstawicielem firm Exfo oraz Sumitomo na rynku polskim, prowadzący szkolenia z zakresu technologii światłowodowych.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/sieci-regionalne-musimy-budowac-szybko-ale-trzeba-tez-zadbac-o-ich-jakosc.html


E-region częstochowski: 340 km sieci światłowodowej w półtora roku
2013-12-06

W półtora roku, a nie jak pierwotnie planowano w dwa i pół roku, będzie musiał się uporać Urząd Miasta w Częstochowie z wybudowaniem 340 km sieci światłowodowej w ramach projektu „Budowa infrastruktury informatycznej dla Subregionu Północnego (E-region częstochowski)”.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/e-region-czestochowski-340-km-sieci-swiatlowodowej-w-poltora-roku.html


Śląska specyfika światłowodowa
2013-08-19

Budowa Śląskiej Regionalnej Sieci Szerokopasmowej została podzielona na dwie części: północną i południową. Zrezygnowano z inwestycji w centrum aglomeracji śląskiej, gdyż tam istnieją możliwe do wydzierżawienia zasoby działających operatorów.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/slaska-specyfika-swiatlowodowa.html


Plan PBT Zachód na budowę wielkopolskiej sieci
2013-06-26

Firma PBT Zachód z Kostrzyna w województwie wielkopolskim w ciągu najbliższych dwóch lat nie powinna narzekać na nudę. Jest ona bowiem największym wygranym przetargów na wykonawców Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej (WSS) i będzie realizować inwestycje w pięciu z sześciu obszarów z inwestycyjnych sieci regionalnej w Wielkopolsce. I musi zdążyć z zakończeniem projektu do końca przyszłego roku.

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/inwestycje/artykuly/plan-pbt-zachod-na-budowe-wielkopolskiej-sieci.html

 

 

 

  • Do góry
  • Drukuj do PDF
  dziennik urzędowy UKE
  ePUAP
  baner kradzieże infrastruktury
  Internet Quality
  Sąd Polubowny
  zgłoś brak telefonu lub internetu
  obywatel
  Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
  Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie